Güneş Kremi

Güneş Kremi

Kişi korunmadan güneş ışığına maruz kaldığında bazı problemlerle karşılaşabilir. Ten renginin koyulaşması, kızarıklık, yaralar ve gözenekler oluşabilir. Güneş kremleri sadece yaz aylarında için değil, kış aylarında da kullanılmalıdır.

Güneşsiz havalarda dahi ultraviyole ışınlarını yayılmaktadır. Kızarıklık ve yaralar görülmese bile içten içe kişiye zarar vermektedir. Bu durumlardan korunmak için, mümkün olduğu kadar D vitamini yani güneş kremi kullanması gerekmektedir. Genellikle güneş kremi korunmak için kullanılırken bazı zamanlarda bronzlaşmak içinde kullanılabilir.

Güneş Kreminin Kullanılışı

Güneş kremi günlük hayatta dışarı çıkarken, evden çıkmadan yarım saat önce açıkta kalan el, kol, yüz, ayak ve bacaklara sürülmelidir.

Güneş kremi denize girildikten, banyodan ya da terledikten hemen sonra tekrardan sürülmelidir. Yaşlılar ve gençler dışında çocuklarında kullanması gerekmektedir. Deniz kenarında sürülen kremler sık sık yenilenmelidir. Suda radyasyon etkisi daha fazladır.

Güneş kremi kızarıklıklardan ve yaralar korurken aynı anda cildin erken yaşlanmasını önlerken cilt kanserinin de önüne geçmektedir.

Doğru Güneş Kremi Seçimi

Güneş kremi en az 15 faktörlü olmalıdır.  Siz de güneş kremi ürünlerini incelemek istiyorsanız www.recete.com adresine göz atabilirsiniz.

 

Yunus Emre KOÇ

Yunus Emre, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu hayat içerisinde belirli yönlerde gayret içerisinde hedefleri çok yüksek olduğu için boş zamanı olmayan boş bulduğundada kitap okuyan asosyal bir kişilik ...

Son Yazılar
Bir cevap bırakın