Opencart SSL Problemi (css/javascript) Çalışmıyor!

Opencart SSL Problemi (css/javascript) Çalışmıyor!

Opencart kullanıcılarının özellikle isimtescilden alınmış ise birçok sorun çıktığını biliyoruz bu büyük sorunlardan sizi kurtarıcam merak etmeyin :), Birkaç arkadaş 250 300 TL gibi rakamlarlar yapabileceklerini söylediler fakat çok ufak bir sorun olduğu için o kadar para vermek istemedim ilk önce eğerki HTTPS ile sitenize girdiğiniz zaman sayfa görüntülenemiyor ise mutlaka hosting sorunudur ve Özellikle DNS gibi yönlendirmelerin hosting sağlayıcısı tarafından muhakkak kontrol edilmesi gerekmektedir.

İkinci problem ise httpsli sayfalarda css ve javascriptin çalışmaması sorunudur bunun üzerine kafayı sıyırmış arkadaşlarım var ama çözücez çözücez :)

Öncelikle Opencart sistemimizin kurulu olduğu olduğu yerdeki Index.php dosyasını açıyoruz. 68.Satırdaki HTTP bölümünü HTTPS olarak düzeltiyoruz.

Screenshot_1

Sonra ana dizindeki Config.php dosyasında // HTTPS  yazısının hemen altındaki url’leri https olarak düzeltiyoruz sonra admin/config.php dosyasındada https altındaki url’leri https olarak düzeltiyoruz.

Not:Config.php ayarları tüm internette yazmaktadır ama biriside çıkıp şöyle olunca şunlar düzeliyor dememiştir ona istinaden bu yazıyı yazdım %100 oranında https ve ssl sorununu çözeceksiniz herhangi farklı bir durum söz konusu ise yorum atarak sorabilirsiniz.

Sağlıcakla

Yunus Emre KOÇ

Yunus Emre, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu hayat içerisinde belirli yönlerde gayret içerisinde hedefleri çok yüksek olduğu için boş zamanı olmayan boş bulduğundada kitap okuyan asosyal bir kişilik ...

Son Yazılar
Yorum ( 13 )
 1. mehmet
  09 Mart 2015 at 17:47
  Cevapla

  Öncellikle yardımınız için çok teşekkürler sorunum çözüldü fakat kısmi olarak sorun devam ediyor şöyle ki; admin panelde aynı sorunu yaşıyorum, css js problemleri var ve panel kaymış bir vaziyette. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

  Teşekkürler.

  • Yunus Emre KOÇ
   10 Mart 2015 at 10:33
   Cevapla

   Rica Ederim Probleminiz çözüldüyse ne mutlu,

   Admin/config.php içerindeki https ayarlarını yaparsanız sorun çözülecektir. http alanlarını https olarak düzeltin.

   • mehmet
    12 Mart 2015 at 23:35
    Cevapla

    Kusura bakmayın tekrar rahatsız ediyorum. Tüm sorunlar çözüldü fakat tek bir konuda 2 gün uğraşmamıza rağmen sorunu çözemedik. http:// ile yani siteadı.com.tr olarak giriş yapılınca anasayfa https:// e yönlendirmiyor ve dolayısıyla siteye ilk girişte css js hataları alıyorum bazı iconlar yüklenmiyor. siteye http:// ile yapılan girişi https:// e nasıl yönlendirebilirim? Söylediğiniz tüm ayarları yaptım anasayfa dışında hiçbir yerde problem yok anasayfadan bir ürüne veya başka bir sayfaya tıklanıldığında https:// olarak herşey sağlıklı çalışıyor.

    İlginiz için teşekkürler.

    • Yunus Emre KOÇ
     13 Mart 2015 at 11:04
     Cevapla

     Merhabalar oncelikle,

     Siteye direk http ile giris yaparsaniz bu sorunu yasarsiniz normal birseydir ama web master toola ve analiyticste sitenizi https olarak eklemeniz gerekmektedir google https ile indexlendigi icin giriste musterileriniz sorun yasamayacaklardir
     Ama dilersenizde httpyi httpse ceviren kodu asagida veriyorum htaccess dosyasniza ekleyebilirsiniz varsa degistirip uyarlayiniz.

     RewriteEngine On

     RewriteCond %{SERVER_PORT} !=443

     RewriteRule ^ https://www.alanadi.com%{REQUEST_URI} [NS,R,L]

     Sorun olmasi halinde tekrar yaziniz.

     • bizimambar
      13 Aralık 2017 at 23:54

      https://www.bizimambar.com www eklendigi zaman iconlar düzgün çalışmıyor her kodu denedim olmadı
      Teşekkürler.

     • Yunus Emre KOÇ
      14 Aralık 2017 at 00:38

      Skype kullanıyorsan yaz buraya ekleyim cozelim problemini

 2. Esat Cem ALTUNKAYA
  12 Temmuz 2015 at 16:47
  Cevapla

  ben de öncelikle teşekkür ediyorum. sağolunuz. sizden başka index.php den bahseden görmedim şuana kadar.

  ancak mehmet isimli arkadaşın dediği gibi. admin paneline https ile giriş yaptığımızda css ile alakalı sıkıntı devam ediyor. admin dizinindeki index.phpde de bi değişiklik mi yapılması gerekiyor acaba?

  ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

  • Yunus Emre KOÇ
   12 Temmuz 2015 at 23:20
   Cevapla

   Şimdi admin panelinde ssl kullanmak gerekli değil o yüzden admin panelinin configini değiştirmeyin

 3. Hasan Casdak
  07 Ağustos 2015 at 18:55
  Cevapla

  Yunus Bey tesekkürler. Benim sitem Opencart v2 ile yapıldı. Chrome ile siteye giriş yaptığımız da sarı ünlem işareti geliyor. Bunu yeşil güvenli şekle çevirmek için ne yapmak gerekir. Teşekkürler

  • Yunus Emre KOÇ
   07 Ağustos 2015 at 19:05
   Cevapla

   Merhabalar, http olarak link veya resim ekli olabilir ctrl+u yapin http:// olarak arayin çıkanları duzeltin

 4. Akın
  02 Ekim 2015 at 02:00
  Cevapla

  Opencart kategorisini sürekli takip ediyorum incelemeleriniz çok doğru ve yerinde

 5. Salih
  10 Kasım 2015 at 03:46
  Cevapla

  S.A opencartı ilk defa kuruyorum host ve domaini isimtescilden aldım ama bir o kadar da pişman oldum.Şu an ne kadar basit gibi görünse de şu sorunu çözemiyorum lütfen yardım!!! site adresim alanadi.com olarak görünüyor ben başına www gelsin istiyorum ne yapmam lazım

 6. Sinan123
  22 Mayıs 2017 at 15:29
  Cevapla

  ÇÖZÜMÜM : Birilerinin işine yarayabilir. Ne yaptıysam js yi çalıştıramadım. sepete ekle, favorilere ekle , giriş yap, üye ol linklerinin hiç biri çalışmadı. Header içindeki jquery.tools.min.js dosyasının https olmadığını farkettim.

  https yapınca da güvenli değil uyarısı verdiği için dosyayı local’e yani sunucuma kaydettim. ve Header içinde aşağıdaki gibi adresdim.

  Sorunum temel olarak çözüldü. Sadece ui-icons_ef8c08_256x240.png dosyasını bulamadı. Onu da yine internetten indirip aradığı dosyanın içine kaydettim. Şu an js, css vs herşey sorunsuz çalışıyor adres barda da güvenli ibaresini görebiliyorum.

Bir cevap bırakın