Tanıtıcı Yazılar

Jinekomasti ameliyatı sonrası

Jinekomasti ameliyatı sonrasında birçok yaşanan süreç vardır bunlardan en başında ne zaman iyileşeceğim ve ne zaman normal hayatıma döneceğim sorusu yer alır. 

Jinekomasti ameliyatı sonrasında 2 hafta süre ile meme sabit kalsın ve iyileşme sürecini hızlandırmak için korse takılır. Bu korse 2 hafta sonra çıktığından bir doktor kontrolü daha yapılır. Eğer uygunsuz bir durum yoksa 1 ay içinde hiç ameliyat olmamış gibi sıfır kilometre yeni memelerinizle normal hayatınıza dönersiniz. 

Jinekomasti ameliyatı sonrası tekrarlar mı

jinekomasti-ameliyati-sonrasijinekomasti ameliyatı sonrasında meme tamamen iner. Birçok nedenden dolayı büyüme olan göğüsler için tekrar küçültme ameliyatı olmanıza gerek yoktur. Fakat jinekomasti nedenlerinden biri olan hızlı kilo alıp vermeye vücudu mağruz bırakırsanız eğer, memelerde tekrar şişmeler görülebilir. Bu da çok doğaldır. 

Bu ameliyat olduktan sonra kilo dengenizi iyi takip etmeniz gerekir. Eğer vücutta değişiklik hissederseniz kendinizi kontrol etmeye çalışın. Bir şekilde daha ameliyat tekrar olabilirsiniz. O da revizyon yani başarısız geçen bir ameliyat sonrasında ameliyatın tekrarlanmasıdır. Biz de çok şükür böyle bir durum yaşanmadı ama bu şekilde memesi çok zedelenmiş birçok hastamız bize başvuruda bulunmaktadır. 

Jinekomasti ameliyatı sonrası iz kalırmı

Jinekomasti ameliyatları sonrasında iz kalma ihtimali vardır. Buna yok değen pek doğru söylemiş olmaz. Ameliyat iki farklı şekilde yapılır. Birincisinde liposuction yöntemi kullanılarak yapılır. Bu teknik memede sadece yağ olması durumunda uygulanır. Ve lipo uygulaması yeterli olur. Bu teknikte iz kalmaz çünkü bir kesi açılmaz. 

Cerrahi yöntem uygulandığında meme altında neşterle açılıp meme dokusu dışarı alınır. Bu durumda olabilen bir durumdur. Neşter vurulduğundan meme üstünde bir iz kalır. Bu iz de bir sene sonra belli belirsiz bir hal alır. ama Genede ameliyat cerrahi yöntemle izsiz olur demek yanlıştır. 

jinekomasti-ameliyati-sonrasi-korse

Jinekomasti ameliyatı sonrası korse

Jinekomasti ameliyatları sonrasında korse kullanımı mecbur gibi bir şeydir. Çünkü meme fiziksel etkilerden korunması gerekir. Bu yüzden ameliyat sonrasında 2 hafta ile bir ay arasından bir korse kullanımı olur. Bunun dışından jinekomasti atletleri de bu işi görür. Önemli olan memeyi vücuda yapıştırmaktır. 

Ameliyat sonrasında mutlaka 2 hafta ameliyatlı yerin üstüne yatmamak gerekir. Ayrıca halı saha gibi fiziksel aktiviteler yapılması uygun olmaz. Bir süre memenin hassas bir şekilde korunması memenin ilerde sağlık kalması için gereklidir.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

http://jinekomastiameliyati.net/jinekomasti-ameliyati-sonrasi.html

Sağlıklı ve Mutlu Günler Dilerim

Op Dr Ali Mezdeği

Comments (1)

  1. Tanıtım Yazısı kategorisini sürekli takip ediyorum incelemeleriniz çok doğru ve yerinde

Comments are closed.