Kullanıcı Yorumları’nın Önemi!

Kullanıcı Yorumları’nın Önemi!

Alışveriş esnasında veya öncesinde yorumlara bakarak alan müşteri sayısı oldukça fazlalaştı bu durum diğer kullanıcılara fayda sağlamaktadır. Yapılan araştırmalarda bir ürün satın almadan önce artık insanlar o ürünün kullanıcı yorumları‘na oldukça önem veriyor. Dikkate alıyor ve alışverişini ona göre yapıyor. Dünya üzerinde bir ürün almadan önce yorumlara bakan müşteri sayısı %75 civarında ve bu oran gitgide artıyor. İnsanların alışverişteki bilinçli davranışları üretici veya satıcı firmaları da yakından ilgilendiriyor.

Üretici veya satıcı firmalar artık yorumlara bakarak ürünlerinin güncellemelerini veya piyasaya yeni sürülecek ürünlerin düzenlemelerini yapıyor. Kullanıcı yorumlarının bu denli önem kazandığı dünyamızda çoğu firmanın buna önem verdiği aşikar. Bir ürün almadan önce internet üzerinden detaylı olarak incelemenizi hatta var ise videolu incelemelerini izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bir ürünü alan son kullanıcı o ürünün videosunu çekmeye başladı hatta forum,blog gibi sitelerde ise yorum yazıları yazmaya başladı. Beğendiği ürünü övmeyi beğenmediğini ise oldukça karalayarak bir sonraki satın alacak insanlara fayda sağlamaktadır. Özellikle büyük web sitelerindeki ürünleri altında birçok yorum mevcut, Artık iyi olanı da kötü olanı da yayınlıyor editörler. Bunun sebebi ise kendi satacakları ürünle alakalı fikir sahibi olmak istemeleridir.

Son kullanıcıdan önemli yorumları alan satıcılar, Satacakları ürünleri ona göre araştırıp kullanıcıya sunmaktadırlar. Büyük e-ticaret firmaları bile artık yorumları çok dikkate almaktadır. Kullanıcı yorumları sitelerin tasarımında,ürünün üretiminde,yazılımın geliştirileceği kategoriyi bile etkiler durumda. Sektör farkı olmaksızın artık kullanıcı yorumları önem kazandı bizim tavsiyemiz büyük satıcı veya üretici firmaların yorumları dikkate alması ve ürünlerini kullanıcıya göre düzenlemeleri satışlarının %200 arttıracaktır.

 

Yunus Emre KOÇ

Yunus Emre, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı mezunu hayat içerisinde belirli yönlerde gayret içerisinde hedefleri çok yüksek olduğu için boş zamanı olmayan boş bulduğundada kitap okuyan asosyal bir kişilik ...

Son Yazılar