Adana Halı Yıkamada Kalite

tarafından
73
Adana Halı Yıkamada Kalite

Bundan 10 sene önce kurulmuş bir firmadır sonbahar halı yıkama, o zamanlar 1 fikirle yola çıkılan bu  yolda bugun azmin zaferini ve de müşteri memnuniyetimizi sağlamanın avantajlarınıda yaşayarak elde ettiğimiz başarıyı sizlere anlatmak isterim.

Biz Sonbahar halı yıkama olarak ilk işimiz firmamızı açar açmaz markamızı tescillemek oldu , bu marka tescil işlemimiz ile beraber işlerimizi plan ve program çerçevesine sığdırarak yavaş yavaş işimizin hakkını vererek büyüme yoluna girdik size bu 10 yıllı serüvenimizi şu şekilde anlatacağım.

Bizim için ilk ve en önemli şey müşteri memnuniyetidir. Müşterilerimizi memnun etmenin sırrı ise işimizi en hızlı en güvenli şekilde yaparak işlemlerin en kalıcı ve verimli sonucuna ulaşmayı sağlamaktır. Bu işlemleri şöyle sıralarsak adana halı yıkama işlemleri özellikle bahar yani mevsim geçişleri süreçleri süresinde en önemli  işlemlerden biridir. Halıların cinsinden tutun da gene halıların yünlerine tüylerine kadar özenle dikkat edilmeli ona göre deterjanlar seçilmelidir. Bu deterjan seçimi halının yıkanmasından durulamasına kadar önemlidir. Çünkü her deterjanın farklı kullanılma şekilleri vardır mesela bazı deterjan bazı halılara zarar vermezken bazı deterjanlar uzun yıkandığında bazı halı türlerine zarar vermektedir. Bu süreçleri dikkate alarak işlemler yapmak gerekmektedir. Bunun için bünyemizde 20 kişilik bu konularda profosyönel bir ekip çalıştırmaktayız . bu ekip 5 bayi vede bir halı yıkama fabrikasında dağılmış durumda vede halıların evinizden titizlikle alınmasından bayilerde toplanılmasına daha sonra buradan halı yıkama fabrikamıza getirilme işlemi ve buradaki halıların yıkanma ve kurutulma işlemleri yapılmakta ve bu işlemler büyük titizlikle yapılmaktadır. Bünyemizde bulunan halı yıkama fabrikasında yapılacak tüm işlemler için farklı bölümlemeler oluşturulmuştur

Bu fabrikada gene 5 bayimizin şehir içinde topladığı tüm adana kuru temizleme  işlemleride bünyemizde her işlem için ayrı ayrı yerimiz bulunmaktadır. Mesela elbiselerin ayrıldığı yerler, temizlendiği yerler kurumaya ayrıldığı ve paketlendiği yerler hepsi ayrı ayrıdır. Daha sonra evlere yapılan hizmetler ile ilgili teslim sürecini geliştime kısımları ayrı ayrıdır.

Kuru temizleme artık günümüzde cok önemli tutulmaktadır , çünkü insanların hayat şartları ve insanların değişen tarzları sayesinde bu sektöre yapılan yatırımlarda artmaktadır. İnsanlar kıyafetlerini ilk aldıkları gün gibi her zaman kullanmak istemektedirler. Bu yüzden yıkarken dokumasından kumaşına hatta ilmik sayısına kadar herşey kuru temizleme ve yıkama şeklini etkilemektedir.

Adana stor perde temizliği  işlemleride bu bahar aylarında en cok talep edilen temizlik işlemlerinden biridir. Stor perdelerin temizliği güzellikleri ile teres orantılı olup kullanış şekli olarak kolay fakat temizlemesi sökülüp takılması çok zordur. Bu yüzden stor perde temizliği yaparken dikkat edilmesi gerekmektedir. Çok dikkatli sökülmeli vede yıkama esnasında kullanılan deterjanlara dikkat edilmelidir. Bu Deterjanlar stor perdelerde renk solmasına yada malzemelerın bozulmasına sebep olabilir.