Sosyal Medyacıların Mutlaka Kullanması Gerektiği Chrome Eklentileri

tarafından
621
Sosyal Medyacıların Mutlaka Kullanması Gerektiği Chrome Eklentileri

Sosyal medya iş mesleği kendini büyük ölçüde geliştirmiş ve bu konuda Google büyük destekler sunmakta. Chrome kullanan kullanıcılar bilir ki eklentiler kurabilmekteler ve son zamanlarda Google birkaç daha eklenti eklemiş bulunmakta. Son zamanlarda değişen ve yeni eklenen eklentileri zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek amaçlı yapmış bulunuyor. Gelelim bu uygulamalar neler?

1- OneTab

İçerik geliştirmek amaçlı kullanılmaya sunulan ve harika içerikler üretmekte. Birçok dilimini 5-10 farklı web sitelerine geçirebilmekte. Ayrı bir özelliği ise birçok eklenti içerisinde kaybolma aradığınızı bulamama gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Sekmeler arasında kaybolmayı, her şeyin birbirine karışmasını önlemek için OneTab eklentisini kullanmanız yeterli.

2- LastPass

Şifre paylaşımı konusunda sorun yaşayanlar için genellikler takımlar içerisinde bu tip sorunlar olabilmekte. Takım üyelerine şifrelerini söylemeden hesaba giriş imkanı veriyor. Sosyal ağ bilgileri, SEO araç bilgileri, Analytic veya WordPress gibi şifreleri bu eklenti ile güvenilir bir şekilde paylaşma imkanı vermekte.

3- Check My Links

Markanız veya kendi blog sayfanız için oluşturduğunuz yazılar içerisinde yazıları hemen Facebook, Twitter gibi sosyal ağlar da paylaşma gereği duyulabilir. Yorumlar konusunda ilk yorumunuzu aldıktan itibaren ikinci yorumda bağlantı bozukluğu yaşayabilirsiniz. Eğer ki içeriğinizi paylaşmadan önce bağlantılarınızı kontrol etmek isterseniz hatalı kısımlar kırmızı renk ile vurgulayabilir.

4- Page Analytics By Google

Seo araçlarında ilk olarak başlanan nokta Analytic sitesidir. Bu siteyi bilmeyenler için kısaca anlatmak isterim. Siteniz ile ilgili tüm sonuçları grafik ve sayısal olarak vurgulanabilmekte. Sitenize ayrıca anlık olarak giren kişileri takip edebilir, ne kadar tıklanma aldığınızı da bakabilirsiniz. Gelelim eklentiye; site sahibi bu tip rakamları görmek ister ve bu eklenti ile aktif sayfa ziyaretçileri hakkında bilgi, sayfa görüntüleme sayısı, hemen çıkma oranı hakkında bilgi alabileceksin.

5- Hootlet

Bu eklenti ile paylaşım konusunda zamandan tasarruf edeceğinizi belirtmek isterim ki, bir yayıncı aracıdır. Sosyal medya sayfalarında linklerinizi hızlı bir şekilde yayınlamanızı sağlar. Üstelik linklere mesaj, fotoğraf gibi nesneler eklemenize de izin verir.