Natro Hosting Hack’lendi!

tarafından
599
Natro Hosting Hack’lendi!

Türkiye’nin en büyük hosting firmalarından biri olan Natro Hosting “KRDSEC” kod adlı internet korsanı tarafından hacklendi hacklenmesinin yanı sıra birçok bilgininde sızdığı iddaa ediliyor. Natro hosting firmasında host barındıran müşteriler ise endişeli. Barındırma hizmeti alan müşterilerininde birkaçı bu saldırıdan etkilendir ve anasayfalarına index atıldığına şahit olduk.

11.06.2020 Tarihinde yaşanan bu olaydan sonra natro hosting’de tekrardan eski sayfalar yerini aldı fakat hosting firmasının hacklenmesi barındıcılar tarafından hoş karşılanmayacağı kesin. Bizde bu saldırıyı kınıyoruz fakat bu tarz saldırıların da önüne geçilmesi için en önemli dayanağımız hosting firmalarının daha da güvenli bir hal almasını talep ediyoruz.

KRDSEC Grubu Kimdir ?
Birçok türk websitesinde saldırı yapıldığıyla tanınan KRDSEC grubu henüz bir tanıtım veya manifesto yayınlamadı hatta herhangi bir logosu bile bulunmamaktadır.

Natro Hosting Nasıl Hacklendi ?
Sunucununa yapılan saldırıdan dolayı bu etkiyi yapılan saldırıda barındırılan tüm siteler etkilendi hacklenmesinide bu sebepten dolayı öğrenmiş olduk sunucusunda ise 1200 civarı site olduğu biliniyor. Birçok sitenin anasayfasından ziyade .html dosyasını dizinde oluşturup bu şekilde hacklendiği biliniyor tabi detaylar yansıtılmadığı için daha fazla bilgi veremiyoruz.