Sitenizdeki Reklamlara Neden Çok Tıklanmaz

tarafından
764
Sitenizdeki Reklamlara Neden Çok Tıklanmaz

Neredeyse herkesin kişisel bir web sitesi olmaya başladı ve git gide de artış göstermekte. Genel olarak baktığımızda birçok sitede reklam ile para kazancı sağlama amacıyla yapılan işlemler bulunmakta. Ama birçoğumuzda bu konuda pek de başarılı değiliz diyebiliriz. Genellikle blog sitelerinin kurulma amacı bu olur. Ama yaptığımız veya atladığımız birkaç unsur olmakta. Bu yazımızda sizlere bir web sitesi kururken baştan reklamla para kazanç sağlamak ise baştan yapmanız gereken işlemler bulunmakta.

Sitenizin Tasarımı Nasıl?

Site tasarımı konusunda birçok site tasarımları bulunmakta ve birçoğu da boştur. Giren kullanıcının sizin sitenizde mesela bir blog sitesi için en az 10 dakika kadar bir vakit geçirmelidir. Bu vakit sürecinde tasarımınız okutucu olmalı yani insanları soğutacak veya karışık bir web siteniz var ise reklamlarınız asla dikkat çekmez.

Reklamlarınızı Sitenizin Neresinde Bulunduruyorsunuz?

Reklam konusu artık basite alınacak bir konu olmadığını söylememizin faydası var çünkü birçok sitede insanlar hile diyebileceğimiz oyunlar oynamakta. Siz bir butona tıklarsınız reklama gönderir ve bu kandırma olur. Düzgün bir kazanç sağlamak isteyenler ise reklam görselleri oraya kaçan buradan çıkan reklamlar yerine gözle gözükebilecek sabit alanlarda ve siteye bakıldığında reklamla dolmuş bir site olmamasına dikkat etmelisiniz.

Mobil Kullanımına İki Kat Dikkat!

Mobil internet kullanımı bilgisayar kullanımını neredeyse sollamak üzere diyebiliriz belki de sollamıştır. Mobilde reklam gösterebileceğiniz bir alan seçmek biraz zor olabilir ama mantıklı yerlere koymalısınız yani site açılır açılmaz reklam gelmesinden ziyade yine örnek verecek olursak blog sitenizin yazılarınızın arasına bir tane sıkıştırmanız doğru gelecektir. Bu sayede iki kazanç etmiş olursunuz hem kullanıcının sitenizde zaman geçirmesini hem de maddi yönden kazanç sağlamanıza destek olmuş olursunuz.