AirDrop Kullanımı

tarafından
72
AirDrop Kullanımı

AirDrop nedir? AirDrop Apple cihazlarının video, fotoğraf gibi medyaları birbirleri ile bluetooth ve wifi yardımı ile paylalmasnı sağlayan basit bir uygulamadır. Uygulama Apple cihazlarda kullanılıyor olsa bile her işletim sisteminde kullanılamıyor. AirDrop kullanabilmeniz için kullandığınız Apple ürünün İOS 7 ve üzeri olması gerekmektedir. AirDrop’un kullanıldığı işletim sistemleri arasında OS X Yosemite ve üzeri işletim sistemleri de yer alıyor.

AirDrop kullanılacak olan Apple ürünlerinin ise iPhone 5 ve sonrasında çıkan telefonlar, iPad veya sonrasında çıkan ürünler, iPad mini, iPod Touch, Macbook Pro 2008, Macbok Air, Macbook, iMac, Mac Mini, Mac Pro sürümleri olduğu bilinmektedir.

AirDrop Apple için büyük ayrıcalık tanıyor olsa bile maalesef her Apple kullanıcısının bu uygulamayı kullanamadığı ya da kullanım sırasında zorluk yaşadığı görülmektedir. AirDrop nasıl kullanılır? AirDrop kullanımı için öncelikle bluetooth ve wifi gerekmektedir. Bluetooth ve wifi özelliklerinizi etkileştirdikten sonra ise denetim ayarları kısmından AirDrop’u da aktif hale getirmeniz gerekmektedir. Ardından paylaşım yapacağınız medyanın seçimini yapmalı ve paylaşacağınız Apple cihazını seçerek işleminizi tamamlamalısınız.

AirDrop’un Mac için kullanımınında mümkün olduğu bilinmektedir. Apple telefonunuz ve Mac bilgisayarınız arasındaki dosya paylaşımı da son derece basittir. Öncelikle finder ‘ı açıp AirDrop menüsüne tıklayın. Ardından AirDrop’u açın. AirDrop’u açtıktan sonra paylaşmak istediğiniz medyaya gidin ve sağ tıklayıp paylaş seçenekleri arasında yer alan AirDrop’u seçin.