Apple, App Store geliştiricilerinin 260 milyar dolardan fazla kazandığını söyledi

tarafından
295
Apple, App Store geliştiricilerinin 260 milyar dolardan fazla kazandığını söyledi

Apple’ın Pazartesi günkü basın açıklamasına göre , App Store geliştiricileri, mağazanın 2008’de piyasaya sürülmesinden bu yana 260 milyar dolardan fazla kazandı . Apple, geçtiğimiz Ocak ayında geliştiricilerin App Store’un piyasaya sürülmesinden bu yana 200 milyar dolardan fazla kazandığını söyledi, Bu nedenle Pazartesi günü paylaşılan yeni rakamlar geliştiricilerin 2021’de 60 milyar dolar kazandığını gösteriyor. iPhone üreticisi ayrıca Noel Arifesi ile Yeni Yıl arasında App Store’a yapılan harcamaların 2021’de Yıl Arifesi, bu sayının tam olarak ne olabileceğini belirtmese de çift haneli bir miktarda büyüdü.

Yeni rakamlar App Store’un büyük bir para kazanmaya devam ettiğini gösterirken, geliştiricilerin mağaza ile ilgili mutsuzluğu şu anda yüksek. Pek çok geliştirici, kısıtlayıcı mağaza politikaları olarak gördüklerini, özellikle de Apple’ın birçok işlemden aldığı yüzde 30’luk kesintiyi sorun etti. Apple, App Store üzerinden Fortnite yapımcısı Epic Games ile hâlâ yasal bir anlaşmazlığın içinde. geliştiricilerin müşterileri şu an için App Store dışındaki alternatif ödeme sistemlerine yönlendirmesine izin vermesini istiyor.

Pazartesi günkü basın açıklaması ayrıca Apple hizmetlerine 745 milyondan fazla ücretli abonelik olduğunu da ortaya koydu. Son yıllarda Apple, hizmet teklifleri listesine News Plus, Fitness Plus ve Apple TV Plus gibi yeni premium hizmetleri ekledi. Pazartesi günü bildirilen abonelik sayısı ve şirketin son kazançları sırasında bildirilen hizmet gelirleri için tüm zamanların en yüksek seviyesi göz önüne alındığında, strateji meyvesini veriyor gibi görünüyor.