Binalarda Bodrum Kat Tarih Oluyor.

tarafından
127
Binalarda Bodrum Kat Tarih Oluyor.

Bildiğiniz üzere bodrum kat diye tabir edilen en zemin kat var fakat bakanlık bunu istemiyor ve bununla alakalı yasayı yürürlüğe koymaya başlamak istiyor. Peki neden kaldırmak gerekiyor benim şahsi düşüncem su baskınları ve soba zehirlenmeleri olabilir hem hoşda durmuyor bodrum katında yaşamak eskiden öğrencilere kirası fazlalaştırılıp tavuk kümesi gibi yerleri veriyorlardı belkide nedenleri arasında buda vardır.

Aslında Bodrum katı kaldırmak mantıklı bir yandanda oraya ne olacak evin altı boşmu dursun temel daha sağlam olur içi doldurulsun diye bir sürü şey söylenebilir tabi ama genel amaçlar içinde kullanılabilir. Nedir Bu genel Amaçlar?

Otopark olarak kullanılması İstanbul gibi artık kaldırımları bile araç olmuş bir şehire belkide bir nebze faydası dokunabilir Aslında baktığımızda 2012 yılının başlarında yapılmaya başlayan lüks diye tabir ettiğimiz yüksek apartmanlarda bu sorunu otopark olarak halledilmiş görüyoruz peki diyelimki 2. kattan başladı tabiki fiyatlarıda ordan başlayacaktır. :)

Ev almak isteyenler belkide bu yasadan önce ev alsa valiliğin yeniden dönüşüm projesinde 2.kattan başlayan bir daire sahibi olabilirler. Şans ve Birazdan kurnaklık meselesi bunlar Gelgelelim TOKİ diye kısaltması yapılan Toplu konut idaresine hani bu yasa yürürlüğe girmeden önce belkide tokiyle konuşulsaydı dahamı faydalı olurdu çünkü toki konutlarının zemin katı var ve çoğu kişisel binalardan dahada berbat durumda.

Örneğin Samsun’daki Olayları hepimiz hatırlarız “Sel baskını” çoğu ailenin canları gitti kimisi eşyasını yeni evini kaybetti toki konutuydu ve zemin katta idiler. Bakanlık tek başına değilde şahsi görüşüm birlikte hareket etmeliler kimsenin kimseden haberi yok. Hoş Canını Sevdiğimin Türkiyesinde bu olaylar zaten hep böyle can gidince yürürlüğe konuluyor…