Cam Balkon Sistemi Nedir?

tarafından
148
Cam Balkon Sistemi Nedir?

Cam balkon sistemi günümüzde doğal yaşamın yerini binalarla dolu bir çevrenin almasından ortaya çıkmış bir tasarımdır.Camlı görünüm sayesinde bu sistem  ortamı kapatmadan gün ışığının içeri dolmasına olanak sağlar.Bu sayede estetik görüntüsünün yanı sıra ferah bir hava da vermiş olur. Sürgülü yapısı ile daha dayanıklı ve kullanışlı olan üründe fitil kullanımı ile daha iyi yalıtım yapılmış olur.Alüminyum cam balkon fitili bu alanda daha çok kullanılan ürünlerden biridir.

Alüminyum ısıcamlı fitil

Cam Balkon Sistemi Nerede Kullanılır?

Bu sistem kullanım kolaylığı, ortamı ferahlatması ve değişik eşikli ve eşiksiz modelleri ile farklı ortamlara uygunluğu sayesinde her türlü ortamda kullanılabilir. Vitrinlerde, otellerde, evlerde, kafelerde, restoranlarda kullanıma uygundur. Ayrıca bu ürün için tasarlanan mıknatıslı fitil modelleri ile de şık tasarımından hiçbir şey kaybetmemekle birlikte kullanım kolaylığını ve konforu arttırmıştır. Cam balkon plastik fitil, alüminyum fitil ve şeffaf fitil gibi farklı çeşitlere uygun yapısı ve özelliği ile her ortama uygun olan malzeme seçenekler arasından seçilip uygulanabilir.

Isıcam cam balkon kapama

Cam Balkon Sisteminin Özellikleri Nelerdir?

Balkonlar son zamanlarda kapatılarak evlerin içine eklenmeye başlamıştır. Bu işlem için kullanılan cam balkon sistemleri ile içeri ışık girmesi arttırılarak daha ferah bir ortam sağlar. Havadar ve güneş gören ev ortamı daha doğal bir havaya bürünür. Kış bahçesine çevirmek için de kullanılan bu sistem sayesinde balkon keyfi için yazı beklemeye gerek kalmadan kışın da balkon keyfi yapmaya olanak sağlar. Sıkı yapısı ile toz, yağmur, rüzgar ve gürültü gibi dış etmenleri uzaklaştırır. Isı yalıtımı sağlaması açısından da tasarruflu bir ürün olup iç ortamdaki ısının dış ortama geçişini önler.

Cam balkon ısıcamlı fiyat

Cam Balkon Sisteminde Kullanılan Fitiller Nedir?

Cam balkon sistemi adından da anlaşılacağı gibi camdan oluşan kanatlar üzerine kurulu bir sistemdir. Bu kanatların kapanırken birbirine tutunmasını sağlayan fitil denilen yapılar vardır. Bu fitiller alüminyum, şeffaf, plastik ve mıknatıslı olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Cam balkon fitil fiyatları da bu çeşitlerine göre değişiklik göstermektedir. Şeffaf olanlar diğerlerine göre daha ucuz olmakla birlikte alüminyum olanlar diğerlerine göre daha pahalıdır. Ancak uzun süreli kullanım açısından alüminyum yapı daha dayanıklıdır.

Bu yazı; Fitilshop.com sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.