Çamaşır Makinesi Kireç Problemleri

tarafından
70
Çamaşır Makinesi Kireç Problemleri

Günlük yaşantı içerisinde en yoğun kire sahip olan çamaşırları dahi kısa sürede en kaliteli şekilde %100 hijyenik duruma getirebilme fırsatı veren çamaşır makineleri, yeni nesil Arçelik beyaz eşya teknolojisi ile çok daha akıllı hale geliyor. Son derece fonksiyonel standartlarda çamaşır yıkama işlemlerinin gerçekleştirilebilmesine yardımcı olan yeni nesil Arçelik markalı çamaşır makineleri dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılıyor. Günlük yaşantı içerisinde son derece sık ve yoğun bir şekilde kullanılan Arçelik markalı çamaşır makinelerinin üstün teknolojileri ve 1.sınıf kalitedeki üretim malzemeleri bulunuyor olmasına karşın Kaynarca Arçelik Servisi uzman personelleri tarafından uzun ömürlü kullanım için hem kullanım talimatlarına hem çamaşır makinesi bakımına hem de kirece karşı koruma noktasında daha hassas hareket edilmesi gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyor.

 

Üstün teknolojisi sayesinde çamaşırların çok kısa sürede çok kaliteli bir şekilde yıkanabilmesine yardımcı olan Arçelik markalı çamaşır makinelerinde kireçlenme problemleri Soğanlık Arçelik Servisi merkezine başvurusu yapılan en popüler çamaşır makinesi arızalarının başında geliyor. Özellikle Türkiye genelinde suların kireç oranlarının genel olarak orta derecen başlayarak, çoğu yerde yüksek seviyede olduğu göz önünde bulundurulduğunda yoğun şekilde kullanılan çamaşır makinelerinin zaman içerisinde çok yüksek miktarda kirece maruz kalmasına neden olunabiliyor. Yoğun miktarda kirece maruza kalan çamaşır makinelerinin başta iç sistemleri olmak üzere rezistansta kireç kaplanmasına ve aynı zamanda su giriş hortumlarında tıkanmaya yol açabiliyor. Bu durumda çamaşır makinesinin öncelikle daha uzun sürede yıkama yapmasına daha sonraki aşamalarda hiç yıkama yapmamasına neden olabilir.

 

Çamaşır makinesinin kireçle kaplanmış olan rezistansı ısıyı düzgün şekilde iletemeyeceğinden makine yıkama suyu çok geç ısınır ve bu durumda yıkamanın daha uzun sürmesine yol açarak, harcanana elektriğinde çok daha yüksek seviyelere ulaşmasına yol açabilir. Çamaşır makinelerindeki tüm bu problemleri de özellikle kireç önleyici kullanarak, çok basit bir şekilde engelleyebilmek mümkündür. Ancak kireç önleyici kullanılmamasından dolayı uzun sürelerde yıkama yapan veya iç çalışmayan çamaşır makinelerine gerekli olan profesyonel müdahalelerin gerçekleştirilmesi için mutlak suret ile Kayışdağı Arçelik Servisi 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermekte olan çağrı merkezine başvuru gerçekleştirilmesi gerekir.