Dini Tablolar ile İstediğiniz Dekorasyonu Oluşturun

tarafından
158
Dini Tablolar ile İstediğiniz Dekorasyonu Oluşturun

Dekorasyon konusu kişiden kişiye değişen tercihlerden oluşuyor. Günümüzde gelişen teknoloji ile pek çok dekorasyon alternatifinden haberdar olup ufak değişiklikler ile mekanlarımızı bambaşka bir hale getirebiliyoruz. Sitemizde sizler için pek çok tablo alternatifi sunuyoruz isterseniz dini tablolar ile istediğiniz dekorasyonu oluşturun, isterseniz kanvas tablo çeşitleri ile   mekanlardaki havayı bambaşka bir hale getirin. Çok ufak değişiklikler bile bulunduğunuz ortamın havasını değiştirmekte etkili olacaktır.

Nisa Suresi 48. Ayet Tablosu

Dekorasyon için ipuçları

  • Dekorasyonda ilk dikkat etmeniz gereken konu özellikle aksesuarları ne miktarda ve nasıl kullanacaksınız.
  • Tablo tercihleriniz konusunda seçici olmalısınız, eğer kendinizi etnik, otantik ya da egzotik gibi bir tarzla sınırlandırmak istemiyorsanız tercihleriniz yalnızca sizin için anlamı olan tablo ve objelerden yana olmalıdır.
  • Öncelikle dekora etmek istediğiniz alanı dikkatlice izleyin bu oda da tam olarak ne yapmak istiyorsunuz, dini tablolar kullanarak manevi bir ortam mı oluşturmak istiyorsunuz yoksa peyzaj resimleri kullanarak doğa manzaralı bir alan mı oluşturmak istiyorsunuz.

Panoramik ALLAH Tablosu

Dekore ederken hangi alanlara dikkat edilmeli

Dekorasyon esnasında dikkat edilmesi gereken konulardan biri de alanın oldukça kullanılabilir hale getirilmesidir. O yüzden öncelikle eşya seçiminde dikkatli olmalısınız. Bunun dışında;

  • Pencere önlerine gün ışığını kapatacak objeleri koymaktan kaçınmalısınız
  • Ölü alan olarak kalan boş alanlara büyük ve farklı bir obje koyarak tüm mekânın havasını tek bir hareketle değiştirebilirsiniz. Ya da bir kaidenin üzerine koyacağınız canlı bitki ile farklılaştırabilirsiniz.
  • Eğer çok büyük duvarlarınız varsa sitemizde pek çok farklı ölçüleri olan parçalı kanvas tablo çeşitlerinden birini tercih ederek hem duvarınızı renklendirebilir hem de büyük olan duvarı birkaç adet tablo ile bölmek yerine bir bütünlük içinde güzelleştirebilirsiniz

Lale ve Vav Tablosu

Son dönemlerde dekorasyon trendleri

Her geçen gün yenilenen dünya da elbette ki dekorasyon alternatifleri de değişiyor. Ancak son günlerde Retro tarzı oldukça popüler, 1950 – 1980’li yılların modası tekrar geri geliyor, evlerde mobilya ve aksesuar olarak bu döneme ait pek çok ürün var. Retro ile birlikte geri gelen başka bir tarz da Bohem mobilya ve aksesuarlar. Bu tarzda bulunan etnik yönü ağır basan aksesuar ve mobilyalar özellikle rahatına düşkün kişiler için cezp edici bir alternatif.

— Bu yazı; Tabloshop.com sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.