En Güzel Evler Sizin Olsun

tarafından
448
En Güzel Evler Sizin Olsun

Perdelerinizi kullanacağınız yere göre perde modeli belirlemelisiniz. Bu nedenle eşya seçiminizi tamamladıktan sonra perde tercihi yapmanız önemli. Aksi durumda, evinizin genel havası ile uyuşmayan ürünler alabilirsiniz. Perdelerinizi değiştirecekseniz ya da evinizin eşyaları büyük ölçüde tamamlandıysa, en güzel perdeler arasından istediğiniz seçim yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken ilk nokta, kullanacağınız odayla olan doku uyumu.

Evinizin ya da odanızın dizaynında hangi kumaş türü daha hakim, hangi renk ağırlıkta ve hangi stili kullanıyorsunuz, tüm bunlar önemli. Perde modelleri içerisinde farklı kumaş türüne sahip seçenekler bulunurken, aynı zamanda stor perde, jaluzi, zebra stor, otomatik perde gibi daha modern seçenekleri de görebilirsiniz.

Mekanlarda dekorasyon güzelliği

Oturması odası için tercih ettiğiniz perdeler kategorisine bakarken, renk ve desen olarak evinizle uyumlu olmasına özen gösterin. Çiçekli, geometrik desenli, çizgili, renk geçişli ve benzeri birçok desenle beraber dantelli ve işlemeli modelleri de bulabilirsiniz.

Ayrıca, taşlı, yaldızlı, nakışlı, boncuklu, pullu gibi birçok şaşalı model de yer alıyor. Eviniz biraz daha şık bir yapıdaysa bu tarz ürünleri tercih edebilirsiniz. Mutfak için ise, daha renkli ya da sade yapıda olabilir. Mutfak için modern, desenli, çiçekli ya da mutfak gereçlerinin desenleri olduğu bir perde seçebilirsiniz. Ya da stor ve jaluzi gibi türler içerisinden de bir perde seçerek temizliğinin daha kolay olmasını sağlayabilirsiniz.

Bunlara ek olarak eski eşyalardan perdenizi kendiniz tasarlayabilirsiniz. Bu yapılan değişime makrome denilmektedir. Burada detaylı olarak perdelerle ilgili örnekler yer almaktadır. Buradan gerekli incelemeleri yaptıktan sonra istediğiniz ekleme ve düzeltme yapabilirsiniz.