Evde Hasta Bakımı

tarafından
81
Evde Hasta Bakımı

Evde sağlık sorunu olan bir birey olması, herkesi üzer. Bu durumda tüm ev halkı hasta olan kişiye yardım etmeye çalışır. Bu yardımlar, kişinin sağlık sorununa göre değişiklik göstermektedir.

Ancak bazı durumlarda, aile bireyleri yetersiz kalabilir ya da yardım alması gerekebilir. Eğer hasta olan kişinin hastanede yatmasına gerek yoksa o zaman aile gerekli durumlarda dışarıdan yardım alabilir. Böyle dışarıdan destek alınması gereken durumlarda, ailelere yardımcı olabilecek, evde bakım hizmeti vermek amaçlı olan bazı kuruluşlar vardır.

www.istanbulmedicalcenter.com da bu amaçla kurulan şirketler arasında yer almaktadır. Evde hasta bakımı esnasında ihtiyaca göre doktor ve hemşire gibi çeşitli hizmetler verilmektedir. Evde enjeksiyon, serum uygulama ve takibinin yapılması, sonda uygulamaları, pansuman, kan şekeri ve kolesterol ölçümü, katater bakımı ve değişimi, prematüre, yeni doğan bebek bakımı ve aile eğitimi hemşirelik hizmetleri arasında yer alır.

Evde bakım doktoru, aile hekimi ziyareti, uzman doktor muayenesi, telefonla danışmanlık ve psikolog hizmetleri ise şirketin verdiği doktor hizmetleri arasında yer almaktadır.