Geomagic Design X Nedir? Tüm Detaylar Bu Yazıda

tarafından
97
Geomagic Design X Nedir? Tüm Detaylar Bu Yazıda

Mitalon firması otomotiv sektöründe edindiği mühendislik tasarım ve modelleme tecrübeleriyle Türkiye’de yer alan birçok farklı sektörde faaliyet gösteren firmalara hizmetler sunmaktadır. Mitalon firması makine üretimi ve beyaz eşya üretimi yapan firmalar başta gelmek üzere, savunma ve uzay sanayi firmalarına, metal plastik kalıpçılık yapan firmalara, prototip tasarlama ve imalat yapan firmalara, fabrikaların makinelerine fonksiyonel parça imalatı yapan firmalara yönelik mühendislik çözümleriyle hizmetler sunmaktadır.

Mitalon firması verdiği hizmetler arasında tersine mühendislik olarak isimlendirilen; makinenin ve ya makine parçasının 3d scanner yardımı ile taranması sonucu üç boyutlu verilerinin bilgisayar ortamına aktarılması yer almaktadır. Tersine Mühendislik hizmetlerinde daha öncesinde fiziksel olarak mevcut bulunan parçanın ve ya ekipmanın tümden gelim metoduyla 3 boyutlu verileri bilgisayar ortamına aktarılarak STL verilerinin analiz edilmesi amaçlanmaktadır.

Tersine mühendislik yöntemleri kullanılarak bozulan bir makine ekipmanı parçasının önce modellemesi yapılır sonrasında elde edilen 2 ve ya 3 boyutlu görüntüler kılavuzluğunda plastik döküm kalıpçılığı teknolojileri kullanılarak aynı parçanın elde edilmesi sağlanmaktadır. Mitalon firması tersine mühendislik yöntemlerini kullanarak artan ekipman parça maliyetlerine yönelik ucuz ve hızlı alternatif seçenekler sunmaktadır.

Tersine mühendislik yöntemlerini kullanılmasında doğru tarama ve yazıcı donanımların kullanılması kadar bilgisayara aktarılan parça bilgilerinin 3 boyutlu modellemelere dönüştürülmesi sırasında uygun yazılım programlarını kullanmakta önemli bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mitalon firması bilgisayar ortamında yer alan parça tarama bilgilerini veya 2 boyutlu parça bilgilerini geomagic design x yazılım programını kullanarak parçanın 3 boyutlu CAD modellerini hızlı bir şekilde oluşturma olanağı tanımaktadır. Mitalon firması geomagic control x yazılım programı sayesinde oluşturduğu 3 boyutlu parça CAD modellerinin tasarımlarının kontrollerini sağlayarak model alınan parça ve ya ekipmana yönelik kontroller sağlamaktadır.

Mitalon firması tarafından 3 boyutlu tarama hizmeti sonucunda oluşan modellerde döküm kalıplarında oluşan talaş payı ve parça üzeri atıklık hesabı ile kusursuz bir modelleme yapma imkânına sahip olabilirsiniz. Mitalon firması hizmet verdiği işyerlerinin kullandığı ekipmanların verimliliğini artırmak amacıyla CAM programların optimizasyonunu sağlamaktadır. Bu sayede uygulama yapılan makinenin üretim çalışma süresi azaltılarak verimliliği artırılmaktadır.

Mitalon firması orijinal yedek parça maliyetlerinin arttığı bir dönemde ortaya koyduğu parça imalatı konusunda çeşitlilik ve maliyet düşüklüğü gibi unsurlarla avantajlar sunmaktadır. Mitalon hizmet verdiği firmalara alternatif çözümler üreterek destek hizmetleri sunmaya devam etmektedir.

Mitalon firmasının tasarım, ürün geliştirme ve modelleme konularında vermiş olduğu hizmetler hakkında detaylı bilgiler almak isterseniz Mitalon firmasının internet adresini ziyaret edebilirsiniz. Mitalon firması hakkında  https://www.mitalon.com/ adresi üzerinden detaylı bilgi almanız mümkün olacaktır. Mitalon firması sağlamış olduğu 3D tarayıcı, yazıcı, yazılım teknolojileriyle aradığınız makine parçasını hızlı bir şekilde elde etmenize olanak tanıyacaktır.