İkinci Tercihde Üniversite Kontenjanları

tarafından
116
İkinci Tercihde Üniversite Kontenjanları

Üniversitelere ilk yerleştirmelerden sonra şimdide ikinci tercihde üniversite kontenjanları bekleniyor. İlk kayıtlardan hemen sonra kontenjanların açıklanacağı tahmin ediliyor. Yerleşemeyen birçok öğrenci ve ailesi merakla bu açıklamayı bekliyor.

İkinci Tercihde Üniversite Kontenjanları

Peki kontenjan rakamları nasıl olacak? Bu bekleyen herkes için büyük bir merak konusu. Bu durum ancak ikinci tercihde üniversite kontenjanları açıklandığı zaman cevap bulacak. Belki de bekleyen binlerce kişi var ama bu açıklama yapılıncaya kadar herkes beklemek zorunda.

İkinci tercihde üniversite kontenjanları her yıl eylül ayı içerisinde açıklanıyor ve bu yılda aynı olacağı tahmin ediliyor. Açıklama olduğunda tekrar kayıt heyecanı ve hareketlilik başlanacak. Her yıl tekrarlanan bu süreç artı alışıldık bir durum haline gelmeye başladı.

Yaşanan bu bekleme her ne kadar sıkıcı bir durum olsa da kayıt döneminin belli aşamaya gelmesi ve okul durumlarının belli olması gerekiyor. İkinci tercihde üniversite kontenjanları duruma göre her yıl farklılık gösterebiliyor. Öğrencilerin tercihlerine göre değişkenlik göstermesine rağmen doğru yapılan tercihler ile açıkta kalınmayabilir.

Kontenjanlar belli olduğunda pek çok durumda netleşecek ve öğretim yılı tekrar tüm hareketi ile başlayacak. Bu hareket belki d birçok üniversite şehrinde fazlasıyla hissediliyor. Yaz döneminin bitmesi , yerleştirmeler derken başlayan hareket sürekli devam ediyor. İkinci tercihde üniversite kontenjanları bekleyenler çok yakında bunu öğrenip rahatlayacaktır.