Metal Konstrüksiyon Çatı

tarafından
347
Metal Konstrüksiyon Çatı

Metal Konstrüksiyon Çatı

Metal ve çelik konstrüksiyon çatı, fabrika, depo, hangar, spor tesisleri kullanılan, geniş açıklıklara ve yüksekliğe sahip metal yapı sistemidir.

Ülkemizdeki nüfusun yoğunluğunu ve iş gücünün bulunduğu yerlerin çok büyük bir bölümü 1. ve 2. derecede deprem bölgesinde bulunduğu görülüyor. Fakat ne yazık ki ülkemizin nüfus yoğunluğunu bulunduğu yerlerde metal konstrüksiyon yapı sistemlerine olan ilginin yeterli seviyede olmadığı görülüyor. Fakat bu durumun günümüzde biraz olsun arttığı görülüyor. Metal çatı yapılar diğer taşıyıcı sistemlere göre üst düzeyde mekanik özelliklere, statik yeteneklere ve uygulama kolaylığına sahip olması ile büyük bir avantaj ortaya koyuyor. Metal konstrüksiyon çatılar, hızlı, güvenli ve ekonomik olması ile birlikte en verimli çatı yapıları olarak görülüyor.

Metal Konstrüksiyon Çatı Kaplamanın Faydaları

Diğer çatı türü yapılarda su alma, devrilme, kopma ve yerinden çıkma gibi durumlar oldukça yüksek seviyede görülürken metal konstrüksiyon yapılarda tam anlamıyla sorunsuz bir koruma ve kullanım imkanı sunuyor. Metal konstrüksiyon çatı modelleri yaşam ve çalışma alanlarının çatısında uygulanılabilecek alan seçimi yapıldıktan sonra hızlı bir şekilde montajı işlemi yapılıyor. Panel çatılar fırtına, deprem ve yağmur gibi olaylara yüksek bir koruma sağlarken, yıkılmaya karşı da yüksek bir güvenlik oluşturuyor. Metal konstrüksiyon çatılar, maliyetlerin oldukça aşağı çekilmesini sağlarken, hem de yapının daha estetik bir biçimde kullanım imkanının ortaya çıkmasını sağlıyor.