Sitenizden Şikayet Etmeden Önce Seo Hocasına Başvurun!

tarafından
68
Sitenizden Şikayet Etmeden Önce Seo Hocasına Başvurun!

Sitenizi büyük bir emek ve özveri ile kurdunuz. Site içerisinde her şey mükemmel gözüküyor. Peki, ziyaretçilerin sitenizi açtığınızdan nasıl haberdar olacaklar bunun için herhangi bir şey yaptınız mı? İnternet siteleri arama motorlarında görünebilir olabildiği kadar ziyaretçilere ev sahipliği yapmaktadır. Bir internet sitesinin hiçbir anahtar kelime üzerinde sıralama yer almıyorsa ziyaretçi sayısı da 0’a yakındır. Genellikle site sahipleri ziyaretçi azlığından şikayet etmektedir.

Arama motorlarının arama sonuçlarına göre internet sitelerinin tıklanma oranları yukarıdan aşağıya doğru düşüş yaşamaktadır. Bu nedenle aranan kelimeler üzerinde oluşan rekabet, sitelerin ilk sırada olarak ziyaretçilerin büyük bir bölümünü kendi sitelerine çekmek istemeleridir. Seo hocası ortalama oranlar ile ilk sıradaki sitelerin %35 ve ilk sayfa son sıradaki sitelerin %2 oranında tıklanma sayısına sahip olduğunu düşünmektedir.

Sitenizi arama motorları açısından uyumlu hale getirmek adına bazı zaman sitelerin ziyaretçiler için yapıldığı unutulmaktadır. Her şeyi arama motorları için yaparsanız bir zamandan sonra ziyaretçi için değil sitenizin arama motorları için çalıştığını fark edeceksiniz. Seo hocası seo çalışması süreçlerinde tamamen ziyaretçi odaklı hizmet vermesi için işlemler gerçekleştirmektedir.

Ziyaretçi odaklı bilgi aktarımını sağlayan sitelerin arama motorlarına uyumlu olması ile birlikte siteniz adına şikayet edeceğiniz hiçbir konu bulunmayacaktır. Ziyaretçi için maksimum hizmet vermeye çalışan sitelerin içerik açısından zengin, tasarım açısından şık, alt yapı açısından kullanılabilir ve güçlü olması gerekmektedir. Seo hocası siteniz içerisinde ziyaretçinin aradığı bilgileri tam olarak bulması gerektiğini öneriyor. Örneğin bir yazınızda “Cep ekran tamiri nasıl yapılır?” konusuna değindi iseniz bu sorunun cevabını gerçekten vererek onlara yardımcı olmaya çalışın.

Ziyaretçi odaklı siteler için yapılması gerekenler ;

– Tasarımın yenilikçi, sade ve kolay anlaşılabilir olması
– Site açılış süresinin hızlı olması
– Türkiye lokasyon bir sunucuda barındırılması
– Site linklerinin doğru bir şekilde indexlenmesi
– Site haritasının arama motorlarına gönderilmesi
Şikayet, istek ve bildiri formunun olması
– Site istatistiklerinizin incelenerek gerekli optimizasyonların yapılması
– İçeriğin kaliteli ve özgün olması
– Site içerisinde ziyaretçilerin kullanabileceği ücretsiz araçların yapılması