Token Builder İşlemi Hakkında Tüm Merak Edilenler

tarafından
73
Token Builder İşlemi Hakkında Tüm Merak Edilenler

Gettoken.app 2021 yılında faaliyete geçen, istediğiniz bir blokzincirinde kendi token’inizi sitemizdeki sistemin yardımıyla çıkarabileceğiniz bir platformdur. Ethereum Network, Binance Smart Chain (BEP20), Polygon Network (ERC20), Avalance C Chain (ERC20), Heco Chain Network (HRC20), Fantom Opera Network (ERC 20) ve Arbitrum Network (ERC20) ağlarını destekleyen Gettoken.app bu ağlar üzerinden token çıkarmanıza olanak sağlar.

Token Nedir?

Token, çeşitli blokzincirlerin çatısı altında geliştirilen yapılara verilen isimdir. Bir kripto para bilriminin blokzincirine entegre olan her bir token, bir değeri temsil eder. create token, yeri geldiğinde bir ürünü, yeri geldiğinde bir oluşumu temsil etmektedir. Tokenler merkezsiz takaslara olanak sağlamanın yanında video oyunlardaki nadir öğeleri satmak ve satın almak için de kullanılır.

Bu anlamda çok çeşitli potansiyel işlevlere sahiptir ve tıpkı diğer kripto paralar gibi takas edilebilir veya cüzdanda saklanabilir. Token’leri dört ana başlıkta inceleyebiliriz. Bunlar; DeFi token’ler, yönetişim tokenleri, EşsizTokenler (NFT’ler) ve Menkul kıymet tokenleri olarak adlandırılır.

DeFi token builder ’ler, finansal aracıları bozmaya yönelik olan bir terimdir. Türkçe karşılığı “merkezi olmayan finans” anlamına gelmektedir. Bu sistem sayesinde banka veya aracı firma olmaksızın herkesin kullanımına açık hale gelir. DeFi kullanmak için kimlik kartı veya adres kanıtı gibi kişisel bilgiler paylaşmak zorunlu değildir.

Yönetişim tokenleri sayesinde bu tokene sahip kişiler, herhangi bir yönetim kurulu veya biz merkezi otoriteye sahip olmayan bir protokolde söz hakkı sahibi olur.

Eşsiz Tokenler (NFT) ise benzersiz dijital veya gerçek bir ürünün mülkiyet haklarını temsil eden, dijital bir eserin kopyalanmasını engellemeyi amaçlayan bir sistemdir. Orijinal bir eserin dijital ortamda değerini kaybetmemesini sağlayan bu sistemde sanatçı ve alıcı güvenliği ön plandadır.

Son olarak menkul kıymetler tokenleri, tıpkı hisse senetleri ve tahvilleri gibi geleneksel menkul kıymetlerin dengi olan hatta gelecekte yerini alması amaçlanan tokenlere verilen addır. Bu tokenler sayesinde emlakçı gibi komisyoncular olmaksızın bir gayrimenkul satmak ve satın almak mümkün hale gelmektedir.

Gettoken.app tüm bu token çeşitlerinin yanı sıra kendi tokenlerinizi oluşturabileceğiniz sistemi sağlamak adına faaliyete geçmiş bir sitedir.

Token Builder Nasıl Çalışır?

Kendi token’inizi oluşturmadan önce yapmanız gereken ilk iş paketlerimiz içinden ihtiyacınız olan paketi belirlemektir. ERC20, BEP20 ve HRC20 ağlarından birini seçtikten sonra token bilgilerinizle alakalı detayları sisteme işleyip ödemenizi yaptıktan sonra otomatik bir şekilde oluşan token cüzdanınıza direkt olarak tanımlanır.

Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından geri kalan tüm işlemleri Gettoken.app sistemi ilerletir.

Ödeme Nasıl Yapılır?

Token nasıl çıkarılır ile alakalı detayları girdikten sonra ödemeyi MetaMask ile yapmanız gerekmektedir. MetaMask ile ödeme yapmanızın ardından oluşturulan token hesabınıza tanımlanacaktır.

Oluşturulan Token nasıl kullanılır?

MetaMask cüzdanınız üzerinden hizmet bedeli ödeyerek oluşturabileceğiniz kendi token’ininizi dilediğiniz alanda kullanabilirsiniz.