Ultrabook  

tarafından
150
Ultrabook  

Ultrabook konusu özellikle son yıllarda çok fazla ön plana çıkan bir sistem olarak bilinmektedir. Ancak, avantajları ve dezavantajları konusunda tam bir bilgi sahibi olan bulunmamaktadır. Bu yazımızda sizlere bu konuda her türlü bilgiyi aktarmaya çalışacağız.

Son yıllarda laptop ismi de verilen notebook kullanımı hızla artmış ve masaüstü bilgisayarları ağırlıklı olarak, iş yerlerinin bilgisayarı olmaya başlamıştır. Bunun ardından netbook ve tablet fikirleri de bilgisayarın özelliklerini yitirmelerine sebep olmuştur. Bu yüzden de bu sistem sayesinde tekrar notebooka dönüş sağlanmış olmaktadır.

Ultrabook Avantajları

Ultrabook aslında notebook yani laptopa göre, çok daha hafif ve çok daha ergonomik bir cihazdır. İlk büyük avantajı taşıma ve kullanım kolaylığı olmaktadır. Ayrıca, hızlı bir cihaz olarak bilinmektedir.  Tüm bunların haricinde de, kullanmış olduğu ilk belleğin SSD bellek olması onu daha cazip hale getirmektedir.

Ultrabook Kullanımı

İşletim sistemi adına çok daha basit işletim sistemlerine sahip olan ultrabook, bu sayede kullanıcılara kolay şekilde kullanım fırsatı sunmasının yanı sıra, aynı zamanda da özellikle internet işlemlerinde çok daha hızlı bir ortam sunmaktadır. Sizler de www.incehesap.com adresinden istemiş olduğunuz her türlü ürüne kolay şekilde ulaşabilirsiniz.