Windows 8 Ne kadar Sattı?

tarafından
123
Windows 8 Ne kadar Sattı?

CES 2013 teknoloji fuarında açıklanan rakamlara göre Windows 8 kısa sürede bayağı satmış. Microsoft’un son çıkarttığı işletim sistemi olan Windows 8 kısa zamanda bu kadar sattı ise bundan sonrası da parlak gibi görünüyor.

windows-8-transformation-pack_metro-arayuzu_800x450

Microsoft’un CES 2013 teknoloji fuarında açıkladığı rakamlara göre Windows 8 60 milyon satmış. Lisanslı 60 milyon Windows 8 başlangıç için fena bir rakam değil. Windows 8’in tercih edilmesinde önemli etkenler de var tabi. Örneğin daha iyi bir görselliğe yer verdiği için insanlar onu tercih ediyor. Windows 8’e baktıklarında çok parlak ve güzel renkler gören kişi Windows 8’i sevmeye başlıyor. En kötü bilgisayarda bile Windows 8’in arka planındaki orijinal resimler bile HD kalitesinde görünüyor. Bu Windows 8’in bir marifeti.

İnsanlar Windows 8’de daha fazla şey yapabildikleri için Windows 8’i tercih ediyorlar. Windows 8’den önceki işletim sistemlerinin hangilerinin özel mağazası vardı? Ancak Windows 8’e özel bir mağaza var. Windows 8 Store dediğimiz bu mağazada bir sürü uygulama var. Windows 8’in mağazasında bir sürü uygulama var. Bu uygulamalar Windows 8 Store açıldığından beri 100 milyon kez indirildi. İnsanlar mağazayı da seviyor. Windows 8’e özel bir sürü uygulama olan mağazada istediklerini bulabiliyorlar. Diğer işletim sistemlerinden daha fazla uygulamaya sahip olan Windows 8’in kısa sürede bu kadar uygulamayı nasıl mağazaya yükledi acaba? Bu da merak edilen bir konu.

Windows 8’in bu iyi başlangıcından sonra daha güzel devam edeceği düşünülüyor. Zira hem uygulamalar artmaya devam ediyor, hem de Windows 8 hakkında her gün yeni bir şey keşfediliyor. Bu keşifler insanları Windows 8’e geçmeye teşvik ediyor. Bu nedenle de insanlar Windows 8 kullanmaya başlıyor.

Windows 8 kullanıcılarının zamanla daha da çok artması bekleniyor.