2023’de Evlerde Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulumu

tarafından
90
2023’de Evlerde Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kurulumu

Elektrikli şarj istasyonu araç bataryalarının dolmasını sağlayan ve ünitelere ayrılan özel alt yapı sistemleridir. Genel olarak evlerde, iş yeri ve yol kenarları dâhil olmak üzere benzin istasyonları, restoranlar ve otellerde kullanıldığı görülmektedir. Günümüzde elektrikli araçların yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmasından şarj edilebilecek ünitelerinde sıklığı artmıştır.

İş birlikleri yapılarak hem eve hem de iş yerlerinde şarj istasyonların kurulması hızlıca sağlanmakta ve güvenli bir şekilde elektrikli araçların şarjları yapılarak araçların yolda kalması engellenmektedir.

Elektrikli olan arabaların bataryaları sayesinde en hızlı olarak şarj edebilen istasyonlarla evlerde ya da iş yerlerinde dolumlar güvenli bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Firmamız elektrikli araçların şarj istasyonlarını kurarak güvenli bir şekilde montajlarını sağlar. Ekonomik şarj firmamız sayesinde uygun maliyetlerle eşarj istasyonu sahibi olabilirsiniz.

Elektrikli Şarj İstasyonları Nasıl Kurulur?

Evler, işyerleri ve farklı istasyonlara kurulabilen güvenli, sağlam ve kaliteli şarj istasyonları kolay bir şekilde araçların şarj edilebilmesine yardımcı olur. Kurulum ve montajlar uzman ekipler tarafından gerçekleştirilirken tüm şarj noktalarından bağımsız bir şekilde kendi yaşam alanlarınızda kolay bir dolum işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kurulum, onarım ve bakım maliyetlerini en aza indirgemeye yardımcı olan ekonomik şarj firmamız ev, işyeri ve istasyonlara güvenli, kaliteli, sağlam elektrikli araç şarj üniteleri kurmak için hizmet verir. Gelişen teknoloji sayesinde yaşam alanlarınıza şarj ünitelerinin kurulumları sağlanarak sorunsuz şarj edilebilmesi sağlanır.

Sürekli kendini yenileyen teknoloji sayesinde ev tipi elektrikli şarj istasyonlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Şarj çözümlerini firmamız yerinde kurulum olanağı sağlayarak üstün kalitede hizmet vermektedir. Mevcut elektrik şebekesinin keşfi yapılarak teknik ekiplerimiz tarafından gerekli ölçümler alınır. En uygun alana uygun olan şarj istasyonların için kurulum hizmeti başlatılır.

Elektrikli Şarj Üniteleri Nasıl Çalışır?

Elektrikli araçların şarj edilmesini sağlayan üniteler son derece basit bir prensiple çalışır. Telefonlara ya da başka cihazlara yapılan şarj işlemlerinden farksız bir şekilde araç şarjı işlemi gerçekleşir. İstasyonlar şarj edilebilmesi için iki farklı üniteye sahiptirler. Alternatif akım ve doğru akım denilen bu üniteler şarj işlemlerinin kolay bir şekilde gerçekleşmesine yardımcı olur.

  • Alternatif akım; günlük yaşamda kullanılan prizleri ifade eden alternatif akım elektrik şebekesinden gelen gücü gösterir. Bu nedenle kullanımı daha yoğun olup evlerde araç şarjı için daha sık kullanılır. Kısıtlı güç potansiyeli kullanılarak araçların şarjını gerçekleştirir. Şarjın maliyeti düşük olsa da uzun sürede şarj olmasını sağlar.
  • Doğru akım ise; araçların yüksek hızlı şarj olmasına yardımcı olur. Aracın şarj olma süresi batarya gücüme ve şarj etme gücüyle doğru orantılı bir şekilde ilerler.

Bursa elektrikli araç şarj istasyonları kurulumunda beklentilerinizi karşılayabilen ekonomik şarj firmamız güvenli kurulumlar sağlar. Firmamızı tercih ederek kısa sürede güvenli kurulumları evlerinizde kullanabilirsiniz.