Bep20 Token Oluşturma İşleminin Detaylı Anlatımı

tarafından
77
Bep20 Token Oluşturma İşleminin Detaylı Anlatımı

Token oluşturma işlemlerini gerçekleştirmek için ilk aşamada sağlam bir planlama yapmak gerekecektir. Herhangi bir kripto para piyasası içerisinde token oluşturmak bunun için yeterli olmayacaktır. Uzun sürmeyen ve son derecede maliyetsiz olan bir süreç olarak tabir edilse de dikkatli davranmak ve aşamaları iyi şekilde uygulamaya koymak oldukça önemsenmesi gereken bir konu olmaktadır.

Token builder kapsamında da ilk aşamada Solidity düzenlemelerini yapmak gerekmektedir. Bunun için de ilk aşamada tasarımlara gerek duyulmaktadır. Binance tarafından sunulan BEP20 Template dosyası bu konuda kullanılabilecektir. Bu sayede de token oluşturma işlemlerine başlangıç yapabilmek de mümkün hale gelebilecek biçimde oluşacaktır.

BEP20 Template dosyasını temin ettikten sonraki süre zarfında en önemli noktalarda kullanılacak olan Metamask uygulamasını barındırmak olacaktır. Onaylı işlemleri gerçekleştirmek ve Binance Smart Chain Testnet ağı doğrultusunda hareket edileceğinden ötürü bu adımların her birini dikkatlice uygulamak gerekebilecektir.

ERC20 token oluşturma konusunda da tüm işlemleri gerçek ağda gerçekleştirmek için Mainnet ağına geçiş yapmak önemli olacaktır. Öte yandan metamask cüzdanlarını chrome ya da Firefox gibi tarayıcılar içerisinde açmak gerekecektir.

Sonrasında da Metamask uygulamasını Binance Smart Chain ağına bağlamak ve RPC ayaarlarını en doğru şekilde yapmak gerekecektir. Bu işlemler sadece token meydana getirmek için değil aynı zamanda da pek çok yerde gerekli olacak olan bir faaliyet olacaktır. DEX borsaları içerisinde Pancakeswap gibi takas platformlarında BSC Mainnet RPC ayarlarının Metamask cüzdanları içerisinde yapılması gerekecektir.

Metamask eklentisinin Binance kendi sitesinde anlatıldığı gibi entegre etmek gerekecektir. Sonrasında da deneme bir token meydana getirilecek ve test için de Metamask üzerinden RPC ayarlarını uygulamaya koymak gerekecektir. Bu test işlemlerini bitirmekle beraber BNB aktarımı ve tokenleri de Mainnet üzerinden deploy işlemlerine dahil etmek gerekecektir.

Metamask RPC ayarlarını yapmakla beraber Metamask test ağı cüzdanı üzerindeki BNB Faucet sitesi üzerinden 1 BNB gönderimini gerçekleştirmek gerekmektedir. Bunun için Metamask cüzdanına giriş yaparak BSC cüzdan adresi kopyalanabiliyor. Bu sayede de BNB transfer işlemi gerçekleşebiliyor.

BSC Mainnet ve Testnet adreslerinin bu işlemlerin her bir aşamasında aynı olması gerekmektedir. Bu tip işleyiş tamamen arka planda çalışan hizmetlerle alakalıdır. Aynı zamanda daBNB adresi olarak kopyalanan noktaların Binance Smart Chain adresi olduğu da bilinmelidir.

Bu durum da tüm tokenlerin BNB aktarımlarının Binance Smart Chain ağında yer alan tüm tokenlerle aynı adrese gönderildiği bilinmektedir. Bu adresler hep aynı kalacak ve hiçbir zaman da değişmeyecektir. Ancak Metamask içerisinde yeni bir cüzdan oluşturulduğu süre zarfında yeni bir Binance Smart Chain adresi ilave edilmiş olacaktır.

Bu sayede de gönderim işlemlerindeki tüm cüzdanların aynı şekilde işleyecek olduğu da genel olarak bilinmesi gereken bir detay olacaktır.