Bloggerlık ve Blog’dan Para Kazanma

tarafından
218
Bloggerlık ve Blog’dan Para Kazanma

İnsanlar son zamanlarda internet üzerinden para kazanmayı istemektedir. Birçok platformdan para kazanan kişiler bulunmaktadır. Bunları duyan ve gören kişilerde bu platformlar veya alternatifleri ile para kazanmak istemektedirler. Bunlardan biriside blogger olmaktadır. Google altyapısı ile ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan bu sistem ile para kazanmak mümkün olmaktadır.

Blogger, insanlara web sitesi olanağı vermektedir. Blogger ile ücretsiz web sitesi açarak burada içerik paylaşılmaktadır. Birçok kişi bu şekilde özgün içeriklerini üreterek para kazanmaktadır. Burada önemli olan düzenli içerik yazılması ve kategorinin güzel olmasıdır. Farklı ve ilgi çekici bir kategori ile ilgili yazılar yazılır aynı zamanda birçok kişinin ilgisini çeker ise açılan blog oldukça fazla ziyaretçi çeker. Ne kadar fazla giriş olur ise kazanılan parada o kadar artmaktadır. Bir web sitesi açmak için biraz bütçe gereklidir normalde. Domain adresi, hosting ve tema gibi masraflı işlemler bulunmaktadır.

Ancak bütün bunlar blogger ile herkese ücretsiz bir şekilde sağlanmaktadır. Tek gereken şey bir Gmail adresine sahip olmaktadır. Gmail adresi ile bloggera giriş yapılarak kayıt olunabilir. Oldukça kısa süre içerisinde kayıt olup ücretsiz temalardan yararlanabilir ve içerik girilmeye başlanabilir. Binlerce kişi Google altyapısı ile sunulan bu imkânı kullanmaktadır. Aylık oldukça fazla para kazanan kişiler bulunmaktadır. Önemli olan ziyaretçilerin fazla olması ve kaliteli içerik paylaşmaktadır. Kopya içerikler ile para kazanmak mümkün olmamaktadır.