Burs Kayıtları 2014

tarafından
128
Burs Kayıtları 2014

Üniversiteye yeni başlayan ve halen devam eden öğrencilerin burs şeklinde sağlanan maddi yardımdan faydalanmak için burs başvuru ve kayıtlarını zamanında mutlaka yaptırmaları gerekiyor.

Şayet kayıtlara yetişemezseniz ve bu tarihi kaçırırsanız mağduriyet yaşarsınız. Bu mağduriyeti hiçbir hiç bir öğrenci yaşamak istemez. Bu sebeple burs kayıtları 2014 tarih aralığını kaçırmamak gerekiyor.

Devletin ödediği burs ödemeleri Ziraat Bankası’na yapılıyor ve öğrencinin vatandaşlık numarasının son rakamına göre her ayın 7 si ile 10 u arasında ödeme yapılıyor. Sosyal durumu uygun olan tüm öğrenciler bu burstan yararlanabiliyor. Ancak tabi ki öncelikle burs kayıtlarını kaçırmamak gerekiyor.

Burs Kayıtları 2014

Kimi zaman kimi zaman ihmalden dolayı öğrenciler bu tarihleri kaçırabiliyorlar. Bunu yaşamamak için özellikle Eylül ayı başında tüm duyuruları takip etmek gerekiyor. Bu tarihi kaçıranlar için ikinci bir başvuru zamanı olmuyor. Burs kayıtları 2014 titizlikle takip edilmesi ve başvurunun kaçırılmaması gereken bir durum.

Birçok kişi üniversite öğrenciliğinde maddi olarak zorluk yaşamıştır. Ailesinden gelecek parayı dört gözle beklemiştir. Burs sayesinde öğrenci sadece ailesine bağımlı kalmayıp ikinci bir destek almaktadır.

Pek çok yeni öğrencinin kayıt ve yerleşme telaşında olduğu bugünlerde burs işlemlerini de ihmal etmemesi ve zamanında hareket etmesi çok doğru olacaktır. Yıl içerisinde alacakları burs parası hem kendileri rahat edecek hem de ailelerine daha az yük olacaklardır.