İKİNCİ TERCİHLER NE ZAMAN?

tarafından
183
İKİNCİ TERCİHLER NE ZAMAN?

Birçok öğrencinin üniversite kayıtları hızla devam ederken ikinci tercihlerin ne zaman açıklanacağı da büyük bir konusu olmaya devam ediyor.

İlk tercihlerde üniversiteye yerleşenlerin haricindeki mezunlar için ikinci tercihler ne zaman açıklanacak artık bu bekleniyor. Birçok ailenin gözü kulağı bu haberi bekliyor. Bu açıklamadan sonra ortam tekrar hareketlenecek.

İkinci Tercihler Ne Zaman?

Binlerce öğrenci yeni üniversiteye kaydolmaya hak kazandı ve şu anda şehirlerde bunun hareketliliği yaşanıyor. Bu hareketliliğin devamında ikinci tercihlerin açıklanması da an meselesi.

Peki ikinci tercihler ne zaman açıklanacak , açıklamayı bekleyen binlerce kişi var. İnternet ve medyada açıklama yapılır yapılmaz yayınlar başlayacak ve takvim belirlenecektir.

Çeşitli fakültelere kayıtlar hızla sürüyor. Öğrenciler ve aileleri için yeni bir şehir yeni imkanlar söz konusu. Bunu bekleyen büyük bir grup daha var. İkinci tercihlerin açıklanması ile birlikte bu hareketlilik tekrar devam edecektir.

Her yıl Eylül ayında kayıtlar ve sonrasında ikinci tercihler ne zaman sorusu ortaya çıkıyor. Bunların açıklanması ile birlikte tüm üniversiteler doluyor ve hareket tam anlamıyla başlıyor.

İkinci Tercihler Ne Zaman?

Üniversite kayıtlarının devam ettiği şu günlerin devamında bunun açıklanacağı ve ikinci  bir hareketin olacağı tahmin ediliyor. Tüm öğrenci ve ailelerin gözü kulağı bu habere kilitlemiş durumda. Muhtemelen çok yakın bir zamanda açıklanacak ve birçok kişi rahat bir nefes alacak.