Çatlaklara Biodermogenesi ile veda edin!

tarafından
219
Çatlaklara Biodermogenesi ile veda edin!

Biodermogenesi son dönemlerin en popüler ve en etkili çatlak tedavisi yöntemleri arasında yer almaktadır. Özellikle doğum sonrası ve aşırı kilo alıp vermeye bağlı olarak meydana gelen cilt çatlaklarının tedavisinde tercih edilen biodermogenesi uygulaması sayesinde, var olan tüm çatlaklarınıza kolaylıkla veda edebilirsiniz.

Biodermogenesi uygulamasının işleyişi ve seans süresi ne kadar?

Uygulama öncelikle doktorumuzun hastayı muayene etmesi ve uygulama yapılacak olan bölgelerin büyüklüğü ve var olan çatlaklara göre belirlenmektedir. Ancak ortalama olarak uygulamanın hafta üç kez olmak toplamda 15 ile 20 seansta eti edildiğinden söz edebiliriz. Yine de burada esas önemli olan hastanın doktorla yapacağı ilk muayenedir.

Biodermogenesi ile çatak tedavisi güneşlenmeye engel mi?

Kesinlikle hayır! Ciltte meydana gelen çatlakların tedavisinden sonra kişilerin güneşlenmesinde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Aksine düzenli olarak güneşlenerek ya da solaryuma girerek çatlaklardaki var olan melanin pigmentlerinin tekrar aktif olmasını ve bu sayede de cildin çok daha bebeksi bir hal almasını sağlarız. Ancak yine de her zaman olduğu gibi güneşlenmeden koruyucu kremlerimizi sürmeyi ihmal etmemeliyiz.

Selülit Tedavisi yöntemlerinden biri olan Thermage uygulaması da yine kliniğimizde oldukça sıklıkla tercih edilen ve oldukça da selülitlerin giderilmesinde etkili rol oynayan bir uygulamadır. Ancak unutulmamalıdır ki aşırı kiloya sahip iseniz selülit tedavisinden önce mutlaka fazla kilolarınızı vermeniz gerekmektedir.

Selülitlerinizden Thermage sayesinde kurtulun!

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi selülit tedavisi öncesinde eğer fazla kilolarınız var ise mutlaka düzenli beslenme ve sporla bu fazlalıklardan arınmanız gerekmektedir. Daha sonrasında ise kliniğimizde uygulanan Thermage yöntemi ile tek bir seansta var olan selülitlerinizden arınabilirsiniz. Uygulama esnasında özel radyofrekans teknolojisi ile cildin yüzeyi soğutuluyor ve daha sonrasında cilt altına verilen anlık dalgalar sayesinde ciltte sıkılaşma ve toparlanma meydana gelmektedir.

Uygulama hakkında detaylı bilgi ve doktorumuz Mustafa Karataş ile görüşmek ve ilk muayenenizi olmak için de yine www.drmustafakaratas.com adresinden bizleri arayarak dilediğiniz bir gün içerisine randevularınızı alabilirsiniz.