Gastrit ve Hipertansiyon tedavileri

tarafından
83
Gastrit ve Hipertansiyon tedavileri

Gastrit Belirtileri  içerisinde en çok rastlanan durumların başında iştah kaybı, kusma ve mide bulantısı gelir. Bunun dışında karın ve mide bölgesinde meydana gelen ağrılar ve gaz sancıları da gastrit belirtileri içerisinde yer almaktadır.

Gastrit nedir?

Gastrit, midenin astarı olarak adlandırılan duvarının iltihaplanması ya da tahriş olması gibi durumlarda meydana gelen bir sağlık problemidir. Kimi zaman oldukça ağrılı olabilen gastrit bazen sadece bulantıya neden olabilmektedir. Tüm bunların yanı sıra gastrit kişilerde kısa süreli görünürse akut, uzun süreli görülen bir sorun halini alırsa da kronik gastrit olarak isimlendirilmektedir.

Gastrit neden meydana gelir?

Gastrit problemi genellikle kişilerin uzun süreli ilaç kullanımlarında, aşırı alkol tüketimi ve midede meydana gelen bakteri sorunları nedeni ile meydana gelmektedir.

Hipertansiyon ise son yıllarda erken yaşlarda stresli yaşam koşulları nedeni ile de meydana gelen önemli bir sağlık problemidir. Kan basıncının yüksekliği nedeni ile meydana gelen hipertansiyon mutlaka tedavi edilmesi gereken önemli bir sorundur. Aksi halde istenmeyen sorunlara neden olabilmektedir.

Hipertansiyon belirtileri nelerdir?

Hipertansiyon belirtileri arasında ilk sırada baş ağrısı, baş dönmesi, nefes darlığı, çarpıntı, göğüs bölgesinde ağrı, görmede bozukluk gelmektedir. Bunun dışında ileri derecede hipertansiyon hastalarında bu belirtiler daha ciddi seviyelerde olabilmektedir. Bu belirtiler ise; burun kanaması,

kulaklarda derin çınlama, yürümede ve merdiven çıkarken kişilerde zorlanma, çok sık idrara çıkmak, gece uykudan uyandıran idrarlar ve bacaklarda meydana gelen şişliklerdir.

Şeker Hastalığı Tedavisi Galata tıp merkezinde uzman hekimler tarafından düzenli kontroller ile yapılabilen oldukça dikkat ve özen gerektiren bir durumdur. Şeker hastalığı kişilerin  damar sistemini bozan bir hastalıktır ve tüm vücudu etkilemenin yanı sıra kişilerin daha hızlı yaşlanmasını ve organ hasarlarının oluşumuna neden olur. Bu nedenle de teşhis edilir edilmez şeker hastalığı tedavisi aksatılmadan yapılmalıdır.

Şeker hastalığı tedavisi, hipertansiyon ve gastrit sorunlarının tedavisi ve Galata tıp merkezinde yer alan diğer branşlar hakkında tüm detaylı bilgiye www.galatatip.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.