Dans Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

tarafından
67
Dans Salonu Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Dans, bedenin kendini en iyi şekilde ifade edebildiği, ruhun özgürleştiği en keyifli bedensel aktivitelerden biridir. Sizin için bedensel, ruhsal ve zihinsel olarak yüzlerce faydası olan bu estetik hareketlerin doğru öğrenilmesi de bu işin temel prensibi olmakla birlikte, dansın sağladığı faydayı kat ve kat artırır. İşte bu sebeple ister sosyal aktivite olarak isterseniz de profesyonel anlamda almak istediğiniz dans eğitiminiz için kurs seçimi sanıldığından çok daha büyük bir önem taşır.

Dans eğitiminde eğlenmek, bedeni ruhu harekete geçirmek kadar, bu işin disiplinli şekilde alanında uzman kişilerce sizlere öğretimi de önemlidir.  Dans eğitiminiz için dans salonunu seçmeden önce yapmanız ve araştırmanız gereken birkaç öneriden size bahsedelim.

Eğitim alacağınız yeri, sadece internet üzerinden, sosyal medya hesapları ya da web sitelerinden incelemeyin. Mutlaka canlı olarak da dansa eğitiminin verileceği mekanı, salonu canlı olarak ziyaret edin. Mekânın temiz, ferah, estetik açıdan sizin ruhunuza hitap ediyor olması, sizi huzurlu hissettirecektir.

Dans salonu ziyaretiniz sırasında mutlaka, dans eğitmenlerinizle tanışın. İlk başta kelimelerle yakalayacağınız iletişim uyumu, sonrasında hareket ve adım uyumlarınızla birleşecek ve mükemmel için iyi bir başlangıç olacaktır.  

Bunun yanı sıra salona dair fiziksel özelliklerin tam kapasite size güvenli ve huzurlu bir hizmet veriyor olması gerekmektedir. Bu hizmetler ne kadar basit gözükse de çalışma esnasında sizin konfor alanınızı oluşturacağı için zaman içerisinde bu fiziksel şartların önemi daha da fazla hissedilir hale gelecektir. Bu nedenle tedbiri baştan almak her daim iyi bir başlangıç için şarttır.

Evet, kaldığımız yerden devam edelim. Salonda konforunuz, huzurunuz ve sağlığınız için olmazsa olmaz diyeceğimiz fiziksel alanları size şöyle sıralayalım. Canlı olarak salona gittiniz, salon ferah duruyor, orayı sevdiniz. Eğitmenle tanıştınız, salona ısınmanız biraz daha hızlandı diyelim.

Peki ya detaylara baktınız mı? Hiç zaman kaybetmeden ve kesin karar vermeden prova odalarını, duş alanlarını, sağlık açısından her alana ait hijyenin sağlanıp sağlanmadığını, giyinme kabinlerini, havalandırmasını ve birçok teknik donanımı kontrol ettikten sonra ise kafeteryasından sosyal aktivitelerine, kurs sonu alınacak sertifikadan sınıfların kalabalık olup olmamasına kadar en ince detayı dahi kaçırmadan incelemeli ve analiz etmelisiniz.

Örneğin Ankara dans kursları ile ilgili bir araştırma yapıyorsunuz farz edelim ve dans eğitimi için ayıracağınız bu zaman diliminden çocuğunuz, kardeşiniz de faydalansın istiyorsunuz. İşte o zaman dans kurslarının sadece sizin dans eğitim alanınıza uygunlupu değil, farklı yaş guruplarına farklı seçenekler sunması da sizin için bir tercih sebebi olmalıdır.

Ankara dans kursları adlı salonun içinde, çocuk bale dersleri, çocuk yogası vb. yaş guruplarına özel eğitimlerin mevcut olması, aynı anda farklı eğitimlerle çocuğunuz ya da kardeşinizin de eğlenerek öğrenmesine olanak sağlayacaktır.

Bir de şu açıdan düşünelim. Heyecanla başladığınız salsa dans eğitiminden vazgeçtiniz. Aklınız ve kalbiniz başka bir dans ya da egzersiz, spor, estetik alanına kaydı ya da bedensel ihtiyaçlarınız sizi buna zorunlu kıldı. İşte o zaman seçtiniz dans salonu, Ankara dans kurslarının içinde, bir Ankara Yoga Kursu ‘nun da bulunuyor olması sizin için orayı daha da vazgeçilmez kılmaz mı? Seçimlerinizi yaparken bu detayları da unutmamanızı tavsiye ederiz.