Elektrikli Arabalar İçin Şarj İstasyonu Kurulumu Nasıl Yapılır?

tarafından
96
Elektrikli Arabalar İçin Şarj İstasyonu Kurulumu Nasıl Yapılır?

Elektrikli araba kullanımının her geçen gün artış göstermesi ile birlikte pek çok insan bu araçları şarj edebilmek için önemli olan istasyonlar hakkında araştırmalar yapmaya başlamaktadır. Elektrikli araç şarj istasyonu takmak isteyen bireyler, şarj istasyonlarının genellikle kurumsal amaçlar için tercih edildiğini bilmelidir.

Yani, kişisel kullanımlar yerine bir girişimde bulunmak istiyorsanız, şarj istasyonu kurulumu yaptırabilirsiniz. Ancak istasyon dışında evde de elektrikli araçlarınızı şarj edebilmeniz mümkündür.

Elektrikli araç şarj üniteleri, birden fazla şekilde kurulmaya müsaittir. Günümüzde çoğu istasyon, şebeke elektriğinden güç almakta ve aracı paneller sayesinde gücü araçlara aktarmaktadır. Buna ek olarak direkt olarak güçlü sanayi elektrikleri kullanılabilmekte veya daha az maliyet ve enerji tasarrufu amacıyla solar panellerden güç alınabilmektedir.

Elektrikli Araç Şarj Ünitesi Kurulumu

Elektrik gücüyle çalışan arabaların bu gücü elde etmesi için günümüzde yaygınlaşan şarj istasyonları, oldukça karmaşık bir sisteme sahip oldukları için kurulum aşaması mutlaka uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi halde istasyondan verim almak ve araçların güvenli şekilde edilmesini sağlamak oldukça zor olacaktır.

Ekonomik Şarj, kurumsal araç şarj ünitesi hizmeti veren köklü bir firma olup, hem danışmanlık hem de kurulum alanında etkin hizmetler sunmaktadır. Şarj ünitesi kurulumu yaptırmak istiyorsanız, ilk olarak bizlere ulaşarak planınızı anlatmalısınız. Bu bağlamda panelden verilecek elektrik türü, voltaj, sabit veya mobil istasyon gibi unsurlara bağlı olarak kurulum hizmeti sağlanabilecektir.

Ayrıca müşterilerimizin isteğine göre solar panelden alınan enerji ile de istasyon kurulumu sağlanabilmektedir. Ancak bu noktada bilinmesi gerekir ki, güneş enerjisiyle çalışan istasyonlarda istenen hız ve verimde şarj dolumu sağlanmayabilmektedir.

Eve Şarj İstasyonu Kurmak

Bireysel elektrik araç şarj ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına eve şarj istasyonu kurmak isteyen bireyler, bu noktada bireysel şarj ihtiyaçlarını karşılayabilmek için şarj istasyonu kurulumuna gerek olmadığını bilmelidir. Bu da demek oluyor ki, eğer sadece kendi elektrikli aracınızı evde şarj etmek istiyorsanız evdeki prizinizi kullanabilirsiniz. Zira her elektrikli araç, normal şebeke elektriğiyle de çalışabilmektedir.

Evde yapılacak elektrikli araç şarj dolum işlemi için yakında priz yoksa veyahut daha güçlü ve profesyonel şarj sistemi kullanmak istiyorsanız, iki farklı şarj istasyonu kurulumunu tercih edebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi günümüzde de sıkça tercih edilen mobil şarj üniteleri, diğeri ise güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren solar panelli şarj üniteleridir. Kendi istek ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda bireysel elektrikli şarj ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Ancak kurumsal amaçlar için şarj istasyonu kurmak istiyorsanız, bireysel sistemlerden çok daha fazlasına ihtiyacınız olacaktır. Bu sayede hem müşterilerinize kaliteli ve profesyonel hizmetler sunabilir, hem de verimli işleyen ünitelere sahip olabilirsiniz. Ekonomik Şarj firmamızın sunmakta olduğu danışmanlık ve kurulum hizmetlerinden faydalanmak için web sitemizdeki telefon numaralarını kullanabilirsiniz.