Detay Endüstri’nin Çalışma Tezgâhları Detaylı İncelemesi

tarafından
58
Detay Endüstri’nin Çalışma Tezgâhları Detaylı İncelemesi

Detay Endüstri Ekipmanları Sanayi ve Ticaret Şirketi çekmeceli kalıp rafları, çalışma tezgâhı, malzeme ve takım dolapları, kabin donanımları gibi taşıma ürün sistemleri konusunda ihtiyacı olan firmalara yönelik üretimler yapmaktadır.

Detay Endüstri firması yaklaşık olarak elli seneye varan bir tecrübeyle 1984 yılından itibaren Bursa’da faaliyet göstermektedir. Detay Endüstri firması fabrikalar, tersaneler, otomobil üreticileri, üniversiteler, kütüphaneler gibi birçok kurum ve sektöre üretimler sunmaktadır.

Detay endüstrinin üretmiş olduğu ürünler arasında yer alan çalışma tezgâhları, banyo tezgâhı, mutfak tezgâhları birçok çeşitte üretilmektedir.

Detay Endüstri firması tarafından üretilen çalışma tezgâhları günümüzde tamirhaneler, fabrikalar, atölyeler gibi çalışma sahalarında kullanım imkânı bulmaktadır.

Detay Endüstrinin üretmiş olduğu çalışma tezgâhlarında kesme zımparalama, kaynak, toz boyama gibi faaliyetler yürütülmektedir.

Çalışma tezgâhlarının kullanıldığı yere göre yüzeylerinde kullanılan malzeme değişkenlik gösterebilmektedir. Çalışma tezgâhlarının yüzey bölümleri MDF tablolardan, alüminyum malzemelerden, galvaniz sac, paslanmaz sac ve plastik malzemeden meydana gelebilmektedir.

Çalışma tezgâhlarının genellikle ayak bölümlerinin zemin beton kısımlarıyla birleştiği noktalarda çizilmeye karşı kauçuk lastik kullanılmaktadır.

Çalışma tezgâhları kullanıldığı atölye veya fabrika gibi yerlerde elektrostatik toz boyama sistemiyle boyandığı için paslanmaz özelliktedir.

Çalışma tezgâh rafları kullanan kişinin boyutuna göre ayarlanabilir durumdadır. Çalışma tezgâhlarının yük kapasiteleri yaklaşık olarak 80 kilogramdır.  Çalışma tezgâhlarında bulunan çekmece sistemi ve yapımında kullanılan saç kaplama malzemeler tezgâhların kullanımını çok daha verimli bir hale getirmektedir.

Malzeme dolabı araç içi bölümlerinde çalışma tezgâhları kullanılmaktadır. Genel olarak kalıphane raf sistemleri ve büyük fabrikaların atölye sistemlerinde kullanılan çalışma tezgâhları üretim faaliyetlerinin ana unsurları arasında yer almaktadır.

Detay endüstri tarafından üretilen bir diğer sistem ise araç içi dolap ve raf sistemleridir. Araç içi dolap ve raf sistemleri genel olarak lojistik destek sağlayan toptan ve perakende ticaret faaliyeti yürüten firmalar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.  Araç dolap ve raf sistemlerinin en büyük özelliği yüksek kapasiteli depolamaları küçük hacimsel yerlere sığdırabilmesidir. Araç içi dolap raf sistemleri genellikle tır, kamyon,  minibüs, panelvan gibi araçların arka boşluklarında uygulanmaktadır.

Detay Endüstri tarafından üretilen bir diğer ürün ise malzeme dolaplarıdır. Malzeme dolapları genel olarak firmaların üretim sahalarında ve tamir atölyelerinde kullanılmaktadır. Malzemeyi dolapları genel olarak metal malzemelerden oluşmakta ve kilitli bir sisteme sahip olmaktadır.  Malzeme dolaplarının genel olarak üzerlerinde delikli alüminyum malzeme kullanılmakta olup ayrıca elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır.

Malzeme dolapları raflı malzeme dolapları, endüstriyel malzeme dolapları, hırdavat malzeme dolapları ve takım dolabı olarak 4 çeşide ayrılmaktadır.

Raflı malzeme dolapları genel olarak maksimum 80 kg yük kapasite sahiptir. Endüstriyel malzeme dolapları ise saç kalınlığı ve kullanılan malzeme açısından dayanımı yüksek raf ve metallerden oluşmaktadır. Detayı Endüstrisinin firmasının üretmiş olduğu ürünler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz www.detayendustri.com  internet adresinden bilgi alabilirsiniz.