Digg Reader Görücüye çıktı.

tarafından
179
Digg Reader Görücüye çıktı.

Şirket tarafından yayınlanan blog paylaşımına göre; Digg firması önümüzdeki hafta içinde yeni okuyucu programını kullanıcılara sunacak ve 26 Haziran tarihinden başlayarak tüm internet kullanıcıları Digg Reader‘ın yeni beta tanışma imkanı ve test etme imkanı olacak.

Google inc. tarafından Google Reader‘ın sonlandırılacağını duyurulmasının ardından, Mart ayının ortalarına doğru yeni bir RSS Reader program projesi üzerinde geliştirme uygulamalarına start vereceğini duyuran Betaworks firmasının sahibi Digg, o günden bu güne konuya ilişkin yaklaşık 18.000 geri dönüş aldığını duyurularına ekledi.

“Google Reader programı’nın kapatılmasının hemen ardından internet kullanıcılara temiz net bir web ve mobil okuma deneyimini, hızlı, basit ve işlevsel bir şekilde sunmak için geliştirdiğimiz Digg Reader‘ın ilk sürümünü yayına sokacağımız için gerçekten heyecanlıyız.” ve “Kullanıcıların en çok beğendikleri içerikleri en üstte tutabilecekleri yeni bir aracı da Digg Reader servisi içerisine entegre ettiğimizi duyuruyoruz.” şeklinde açıklamalar yine Digg ekibi tarafından hazırlanan blog yazısı üzerinde yerini almış durumda.

Ürünün beta yani test sürümü Google Reader‘dan geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için büyük kolaylıklar imkanları sağlıyorlar ve takip etme, paylaşım yapma ve içerik kaydetmeyle ilgiliçeşitli araçları kullanıcıların beğenisine sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Digg firması tarafından tanıtımı yapılan Digg Reader iPhone uygulamasının ardından gözler, Android uygulamasının ne zaman ve nasıl yayınlanacağıyla ilgili Digg tarafından gelecek olan açıklamaya çevrilmişti ki Firma yakın zamanda Digg Reader Android uygulamasının da yayına geçeceğinin duyurusunu yaptı.

Ortaya atılan en son dedikodulara ise Facebook ile beraber çalışarak, 20 Haziran günü gerçekleştirilecek özel etkinlikle beraber kendi okuyucu servisini tanıtabilir. 1 Temmuz tarihi itibariyle kapatılacak olan Google Reader’ın ardından sanıyorum ki piyasaya baya karışacak.

digg-reader