E Ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

tarafından
80
E Ticaret Hakkında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Teknoloji hiç kuşkusuz hayatımızdaki her şeyi bir parça etkiledi. Kısa bir süre öncesine kadar hizmet ve mal üretimi, satış, tanıtım, sigorta, ödeme, dağıtım şirketin ya da kurumun bünyesinde çalışan insanlara yaptırılan uzun işlemler günümüzde e ticaret sayesinde internetin getirdiği pratiklikle kolayca yapılabiliyor. 1995 yılında kullanılmaya başlanan internet sadece kültürel ve sosyal değişmeyi değil ekonomik farklılaşmayı da beraberinde getirmiştir. Örneğin eskiden radyo, televizyon ve gazeteyle insanlara ulaşmak durumunda olan firmalar günümüzde interneti kullanarak satış avantajı yakalayabiliyor.

E ticaret tüm dünyada ticaretin serbestleştirilmesi ve kolaylık sağlanmasıyla son yıllarda hızlı bir gelişim göstermektedir. İnsanlar bu serbestlik sayesinde Londra da çayını yudumlarken bilgisayarında ya da telefonundan birkaç tık sayesinde rahatlıkla Afrika piyasasında faaliyet gösterebiliyor. Özellikle gelişmiş ülkelerde aktif halde kullanılmaya başlanan bu farklı ticaret anlayışı Türkiye’de de kullanılmaya asgari de olsa başlanmış durumdadır. Bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmek için http://www.ticimax.com web sitesi adresini ziyaret edebilirsiniz.

E Ticaretin Artısı Ne Eksisi Ne?

Bu ticaret anlayışının en önemli artısı gereksiz evrak işlemlerine son veriyor oluşudur. Eskiden bir anlaşma için ya da bir senet almak için uzun uzadıya uğraşmak ortadan kalkıyor bunun yerine birkaç tıkla işlem hal edilmiş oluyor. Zaman tasarrufu sağlıyor. Mekanı kısıtlamıyor istenilen bir mekanda işlemlerinizi rahatlıkla yapabiliyorsunuz.