Evobt RS6 Akıllı Telefon Performans Testi ve İnceleme

tarafından
632
Evobt RS6 Akıllı Telefon Performans Testi ve İnceleme

Evobt RS6 fiyat performans telefonu arayanlar için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Kısa adı Evobt olan Evo Bilgi Teknolojileri şirketi; 2010 yılı içerisinde telefon piyasasına girmiş olan bir şirkettin. Cep telefonlarını ithal edip, kendi yazılımlarını yerleştirerek; uygun fiyata yüksek donanım satıyorlar. Bu tür şirketler kendilerini fiyatları ile kanıtlayacakları için de Evobt telefon modelleri donanımsal olarak oldukça dolu olmasına rağmen ucuz fiyata satılmaktadır. Bu yazımızda sizlere Evobt’nin EVOBT RS6 modeli cihazından bahsedeceğiz:

evobtrs6-5

EVOBT RS6 Özellikleri

Evobt RS6 model cihazın özelliklerin orta ve üst seviye akıllı telefon kullanıcılarının ihtiyacına yönelik olarak dizayn edildiğini söyleyebiliriz. Cihazın 8 MP ön, 13 MP arka kamerası bulunmakta. Bu sayede hem görüntülü görüşmeleri hem dış çekimleri sizi yarı yolda bırakmayacak kalitede diyebiliriz. Quadcore 1.5 Ghz 4 Çekirdekli İşlemciye sahip olan cihaz güzel bir performans sunabilir. Bu işlemcisiyle çoğu güncel uygulama ve oyunu çalıştırabilirsiniz. 1920×1080 Full HD IPS LCD Ekranı bulunuyor. Hızın yanında netliğe önem veren kullanıcılar için de oldukça tatmin edici bir özellik diyebiliriz. 2100 mAH Bataryası var. 1 GB Ram’e sahip ve Android 4.2 (Jelly Bean) işletim sistemini kullanıyor. 16 GB Dahili Hafızası bulunuyor. Telefonun en büyük eksisi raminin 1 GB olması diyebiliriz. Evobt RS6 modelinde 1 GB yerine 2 GB ram kullanılsa daha iyi olurdu demeden geçemiyoruz. Bir olumsuz özelliğin yanına birde olumlu ekleyerek cihazın GPS özelliğinin de olduğunu belirtelim. Ayrıca çift sim hat desteği de bulunuyor.

EVOBT RS6 Satış Fiyatı

Fiyatı ile ülkemizde büyük ilgi gören EVOBT akıllı telefonlarından EVOBT RS6’nın Türkiye satış fiyatı şuan itibariyle 899 TL.

Yukarıda incelemiş olduğumuz EVOBT RS6 cihazın özelliklerinden yola çıkarak son söz olarak şunu söyleyebiliriz: Eğer hem donanımlı bir telefon istiyor hem de ucuz olsun istiyorsanız EVOBT RS6 sizin için bir çözüm olabilir. Yok hem dev şirketler tarafından yapılmış ürünler alarak kendimi sağlama almak istiyorum diyorsanız tercihinizin uzağına düşecek bir telefon. Böylelikle bir yazımızın daha sonuna geldik. Bir başka yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın.