Facebook verilerinizi paylaşıyor

tarafından
147
Facebook verilerinizi paylaşıyor

Facebook sosyal medyasını kullanmayan ve duymayan muhtemelen yoktur. İnternet ve akıllı telefon kullanan herkes aynı zamanda Facebook kullanmaktadır. Birçok kişi bu sosyal medya aracılığı ile paylaşımlar yapmakta ve bilgilerini kaydetmektedir. Zamanla bu paylaşılan fotoğraf ve bilgilerin Facebook üzerinde ne kadar güvende olduğu ve farklı kişiler ile paylaşılıp paylaşılmadığı konusu gündeme gelmektedir. Bu konuda endişe duyan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

Facebook, bünyesinde bulunan kullanıcıların bilgilerini kesinlikle farklı kişiler ve şahıslar ile paylaşmamaktadır. Bu konu ile alakalı olarak odlukça fazla asılsız ve abartılmış haberler gündeme gelmiştir. Bu haberler birçok kişinin aklını kurcalamış ve Facebook ile alakalı olarak yanlış düşünmelerine neden olmuştur. Facebook, ancak mahkeme kararları veya farklı bu tarz olaylar doğrultusunda kullanıcı bilgilerini farklı yetkili kişiler ile paylaşmak zorundadır. Bu kanuna uyması gerekmektedir. Olası zor durumlar dışında keyfi olarak bu tarz paylaşımlar yapılmamaktadır. Facebook yetkilileri bu konu ile alakalı olarak oldukça fazla açıklamalara yaparak kullanıcılarını bilgilendirmiştir. Son zamanlarda WhatsApp’ı satın alan Facebook, bu iki platform arasında bilgi alışverişi yaptığı da gündeme gelmiştir. Facebook ise bu konu ile alakalı olarak, WhatsApp’ı sadece reklam amaçlı kullandığı ve onun dışında kullanıcıların bilgilerinin kesinlikle paylaşılmadığı açıklamasını yapmıştır.

Bu tarz platformalar, kullanıcılarının bilgilerini oldukça güvenli bir şekilde saklamak orundadır. Aynı zamanda ikinci şahıslar ile paylaşması da yasaktır.