HTC, Vive Focus 3 kulaklığı için bir VR bilek takip cihazı piyasaya sürüyor

tarafından
336
HTC, Vive Focus 3 kulaklığı için bir VR bilek takip cihazı piyasaya sürüyor

HTC, Vive Focus 3 sanal gerçeklik başlığı için bilek tabanlı yeni bir kontrol cihazı duyurdu. Kablosuz Vive Wrist Tracker, kullanıcının koluna bir saat gibi oturur ve elden dirseğe yönü ve konumu takip eder. Özellikle vücut pozisyonunun önemli olduğu simülasyon ve eğitim deneyimleri için iş odaklı kulaklığın mevcut kontrol cihazlarını tamamlamak üzere tasarlanmıştır . Ayrıca, HTC’nin CES’te açıkladığı, 5G destekli bir VR deneyimi de dahil olmak üzere daha geniş bir yeni özellikler paketinin parçasıdır.

Bilek İzleyici, HTC’nin 2017’de piyasaya sürdüğü Vive İzleyici cihazının küçük, hafif ve özel bir versiyonuna çok benziyor . Bir kayış ve izleyicinin sol kolda mı yoksa sağ kolda mı olması gerektiğini gösteren bir geçiş düğmesi içerir, ancak çoklu- Düğmeli Vive Focus 3 kontrolörleri, temel olarak kulaklığa kablosuz olarak bağlanmak ve kulaklığın kameralarının görmesine gerek kalmadan hareket verilerini iletmek için tasarlanmıştır. (Ayrıca cansız nesnelere de ekleyebilirsiniz.) VR eğitim şirketi Flaim, insanların sanal bir yangın söndürücüyü doğru konumda tuttuğundan emin olmak için kullanmayı anlatıyor – bu, tek başına bir el kumandası ile mutlaka belirleyemezsiniz – ve Taser yapıcı Axon, görünüşe göre onu şirketin VR eğitim sistemine entegre edecek .

HTC, izleyici için bir fiyat belirtmemiş olsa da, 2022’nin ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. Vive Tracker ve 1.300 dolarlık Vive Focus 3 gibi, tüketiciler için tasarlanmamıştır ve tasarlanan deneyimlerle en değerlisi olacaktır. özellikle bundan yararlanmak için. Ama aynı zamanda HTC’nin geliştirdiği daha az egzotik aksesuarlardan biri – sofistike bir dudak takip cihazı içeren bir kategori .

HTC de benzer şekilde Lumen Technologies ile ortaklaşa “taşınabilir, özel 5G deneyimi” dediği şeyin lansmanını duyurdu. Bu, Vive Focus 3’te çalışan, ancak gerçek veri işlemenin çoğunu uzak bir bilgisayara aktaran ve Lumen aracılığıyla özel bir 5G sistemi aracılığıyla aktaran bir uygulamadır. Mobil VR, 5G ağları için uzun süredir devam eden bir potansiyel kullanım durumudur, çünkü deneyimler, başlıklara düşük gecikme süresiyle çok fazla hesaplama gücü gerektirebilir – şimdiye kadar, uzayda dönüştürücü olmamıştır.

CES’te şirket ayrıca, birden fazla kulaklık için pilleri hızlı bir şekilde değiştirmek isteyen oyun salonları gibi konum tabanlı eğlence sağlayıcılarına yönelik, aynı anda birden fazla pili şarj etmek için bir şarj kutusu ve bir aksesuar duyurdu. Konum tabanlı eğlence sağlayıcıları bir süredir kablolu HTC kulaklıkları kullanıyor, ancak Vive Focus 3, özellikle geçen yıl bir dizi yazılım güncellemesinden sonra daha kullanışlı olmayı vaat ediyor .