İnterrail Nedir ?

tarafından
66
İnterrail Nedir ?

Hepinize merhabalar.

Bugün Avrupa’nın en güzel seyahat yöntemlerinden interrail hakkında bir yazımız ile sizlerle birlikteyiz. interrail Nedir? interrail nasıl Yapılır? interrail kaça mal olur? Hangi Ülkeleri Kapsar? gibi sorulara cevap vereceğiz yazılarımızın devamı için lütfen  sitemizi sosyal medyalarınız da paylaşmayı unutmayınız.

İnterrail Nedir ? ;

Her yaştan ve her türden  gezginlere ekonomik alanda ulaşım kolaylığı sağlayan bilet türü ve Avrupa seyahati macerasına interrail denilmekte.Bu biletin özelliği aynı yerde ve istediğin şeklide her zaman bu biletle her türlü trene binme özelliği vardır. InterRail Global Pass bileti Avrupa’nın 30 ülkesinde birden 5 gün ile 1 ay arasında, InterRail Bir Ülke Pass bileti ise seçeceğiniz 30 Avrupa ülkesinden herhangi birisinde 3 ile 8 gün arasında sınırsız indi-bindi ile serbest dolaşım olanağı sağlar.Yani interrail gençler ve gezmeyi sevenler için büyük olanakta güzel bir şekilde ulaşım kolaylığı sunuyor bu kolaylığı sizlerin de kullanmasını ve rahatça tren ile gezmeye başlayabilirsiniz.

Bileti Kimler Alabilir? ;

Tüm insanlar için öğrenci olması veya yaş durumuna göre farklı fiyatlar ile olsa da InterRail bilet sistemini kullanmakta özgürdürler yani istisnasız herkes InterRail bilet sistemini kullanabilirler.

Bilet Süreleri ne kadar.?

İlk olarak yolcunun istediğine bağlı olduğunu unutmadan şöyle bilgiler verebiliriz ;

15 günlük geçerlilik süresi içinde 5 günlük (Flexi),

1 Ay geçerlilik süresi içinde 7 günlük (Flexi),

1 Ay geçerlilik süresi içinde 10 günlük (Flexi),

1 Ay geçerlilik süresi içinde 15 günlük (Flexi),

15 gün sürekli geçerli,

22 gün sürekli geçerli ve 

1 ay sürekli geçerli olmak üzere 7 farklı şekilde,

 

FLEXI SİSTEM NEDİR ?

Flexı sistemi daha az bir şekilde gezinti yapacak kişiler için uygun bir sistemdir.Yukarı da belirlediğimiz şekilde gezginlerin rahat bir şekilde gezmelerine izin verilir ve daha kolay daha fiyatı uygun bir biçimde gezinti yapabilirsiniz.

Sizlerin de bu sistemi kullanması sizin için güzel bir olanak olacaktır. Interrail hakkında çok daha geniş bilgi almak için yaşanmış deneyimlerle birlikte interrail rehberi hazırlamış olan kesfetsene.com web sitesini öneririz. Detaylara şurayı tıklayarak ulaşabilirsiniz: Interrail bilgileri