iPhone Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

tarafından
270
iPhone Bildirim Ayarları Nasıl Yapılır?

İPhone ayarlarında görmek istediğiniz bildirimleri seçebilir, bildirim seslerini kendi tercihinize göre seçebilir, acil durum ve hükümet bildirimlerini alma ayarları gibi bildirimlerinizi ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzda bulunan uygulamaların bildirim ayarlama seçeneklerine; Ayarlar- Bildirimler- Bildirim Stili seçeneğinin altında açılan uygulamalar listesinden istenilen uygulamaya girerek tercih ettiğiniz şekilde bildirim alma seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzda bulunan tüm uygulamalara Ayarlar kısmından Önizlemeleri Göster’e girerek; her zaman, kilitli değilken, asla seçeneklerinden birini seçerek tüm uygulamalar için aynı bildirim tipini seçebilirsiniz. Bildirim seçeneğinden İphone’de bulunan Siri Önerilerine ulaşabilir hangi uygulamaların kilitli ekranda önerebileceğini seçebilirsiniz.

Bildirim Ayarlarını Değiştirme

Bildirim ayarları çoğu uygulamada farklıdır ve özelleştirilebilir. İstediğiniz şekilde açıp kapatılabilir, sesi değiştirilebilir. Cihazınızda bildirimleri ne şekilde görmek istediğinizi ayarlayabilirsiniz.

  • Ayarlar kısmından Bildirimler bölümüne gidiniz.
  • Bildirim bölümün’ den ne zaman görünmesini istiyorsanız; her zaman seçeneğini, kilitli değilken veya asla seçeneklerine basın. (Uygulamalar ayrı ayrı da seçilebilir.)
  • Geri butonuna basarak, bildirim stili altında olan uygulamalardan birine tıklayıp izin ver butonuna basabilirsiniz.
  • Bildirim gruplamayı seçerek istediğiniz gibi gruplandırabilirsiniz. Uygulamaya göre, otomatik veya kapalı şeklinde gruplandırabilirsiniz.

Ekran Kilitliyken Son Bildirimleri Değiştirme

  1. Ayarlar kısmında, Face ID ve Parola kısmına gidin, parolanızı girin. Bildirim Merkezinizi açınız. Bu yönlendirme ile telefonunuz kilitliyken gerçekleştirmek istediğiniz eylemlere izin verebilir veya kapatabilirsiniz.

Bütün Bildirimlerin Sesini Kapatma

  1. Ayarlar kısmından Rahatsız Etme’ yi seçebilirsiniz.

Konum Tabanlı Bildirimleri Kapatma

Uygulamaların bazıları konum eşleşmesi istemektedir. Bu tür uyarıları kapatabilirsiniz.

  1. Ayarlar kısmındaki gizlilikten konum servisine gidin. Konum servisini açın.
  2. Uygulamalardan birine dokunarak, o uygulamayı kullanırken konumunuzu paylaşmak isteyip istemediğinizi seçiniz.

Acil Durum ve Hükümet Bildirimlerini Alma

Ülkelerde veya bölgelerde bazen uyarı listesindeki uyarıları açmak isteyebilir. Dünyadaki ciddi durumlar, olası tehdit uyarıları içeren bildirimleri açabilir veya kapatabilirsiniz.

  1. 1. Ayarlar kısmına giderek, bildirimler bölümünden
  2. Acil durum veya hükümet uyarıları bölümüne basarak istediğinizi açabilir, kapatabilirsiniz.

Acil durum ve Hükümet uyarıları operatör veya cihaza göre değişir veya çalışmayabilir. Bu durumlarda Apple Destek makalesine göz gezdirebilirsiniz.

Kaynak: https://lavivabetgiris.net/