Kaligrafi ile Güzel Yazı Sanatı

tarafından
133
Kaligrafi ile Güzel Yazı Sanatı

Gelişen teknoloji bünyesinde yenilikleri de getirmektedir. Sanatsal çalışmalar oldukça güzel hale getirilip uygulanmaya başlanmıştır. Kaligrafi gibi el sanatı gerektiren sanatsal çalışmalar günümüzde oldukça farklı alanlarda yaygınlaşmaya ve gelişmeye başlamıştır.

Kaligrafi yazı sanatı ve yahut güzel yazı yazma sanatı, edebi eser olarak bilinmektedir. Yazının göze hoş ve şekilli bir tarzda yazılması onu önemli kılmaktadır. Yazının hoş bir şekilde sunulması kullanım alanlarını da genişletmiştir. Yazıların biçim ve şekilsel olarak farklı olması göze çarpar.

Türlü türlü yazı şekilleri oluşmaktadır. Bu sanatı icra etmek oldukça emek isteyen bir uğraştır. Değeri ve güzelliği paha biçilemez. Bu tür sanatı icra edenlere ise hattat denmektedir. Hattatlar kaligrafi yapan kişilerdir.

Kaligrafiler artık her alanda dekoratif olarak kendilerini göstermeye başlayan, yaygın olarak kullanılan alan davetiye olduğu söylenebilir. Düğün, nişan, kına ve özel günlerde misafirlerin davet edilmesi için ve bilgilendirilmesi için gönderilen davetiyelerinde kaligrafiden yararlandığı görülmektedir.

Özel günlerin hoşluğu kadar davetiyelerin de göze güzel görünen şekilde sunulması da arz edilmektedir. Kaligrafi çalışmalarıyla davetiyelere şıklık ve zerafetlik katılmaktadır.  www.kaligrafievi.com bu alanda hizmet veren online bir firmadır.