Karbon Fiber Parça Üretimi Nasıl Yapılır?

tarafından
80
Karbon Fiber Parça Üretimi Nasıl Yapılır?

Mitalon firması 20 yılı aşan otomotiv sektöründen gelen mühendislik deneyimini endüstriyel tasarım, makine ekipmanı geliştirme, yedek parça imalatı gibi konularda sağlık, tekstil, savunma, kozmetik kategorisinde yer alan birbirinden farklı alanda hizmet veren birçok firmaya hizmetler sunarak aktarmaktadır.

Mitalon firması çalıştığı sektörler kapsamında birçok alanda üreticilerin yeni teknolojilere uyum sağlama sürecinde yanında yer almaktadır. Mitalon yeni ve endüstriyel ürün tasarımı yaparak firmalara rekabet gücü katmaktadır. Mitalon firması hizmet verdiği firmaların ar ge departmanları ile uyumlu çalışmalar yürüterek yeni ürün geliştirme ve bağlı oldukları makine parkurunu revize etme unsurlarında hizmetler sunmaktadır.

Mitalon firması tersine mühendislik çalışmaları ile birçok sektöre ait farklı teknolojilerde yer alan makineler için parça detay analizi yaparak parça üretimi yapmaktadır. Üretimi yapılan parçalar arasında özellikle otomotiv sektöründe kendine ön sıralarda yer bulan karbon fiber parça üretimi gelmektedir.

Mitalon firması tarafından üretilen karbon fiber parçalar otomotiv sektöründe gereksinim duyulan parça ve malzeme bulunama durumuna yönelik ortaya çıkan ihtiyaca cevap verebilmek adına yapılmaktadır. Karbon fiber parçalar yapısında yüzde doksan poliakrilonitril denilen kimyasal madde içermektedir. Geri kalan yüzde onluk kısım ise petrol ve türev malzemelerden üretilmektedir.

Üretilen karbon fiber malzemeler karbon atomunun zincir molekül yapısı sayesinde kararlılık ve mukavemet anlamında yüksek dayanım göstermektedir.

Mitalon firması tekstil sektörüne yönelik makine parça üretimleri de mevcuttur. Genellikle tekstil fabrikalarında kullanılan makine parçaları anlamında tekstil yedek parça üretimi yapılsa da yapılan parça üretimleri bazı zamanlarda farklı amaçlar için de kullanılabilmektedir.

Tekstil fabrikalarında kullanılan makine parçalarına yönelik yapılan üretimlerde 3d modellenmesi yolu izlenmektedir. Mitalon firması tekstil makineleri yedek parça üretimi konusunda iğne, gövde, rulman, makara, iplik kılavuzu, iplik şaftı, çanak kılavuz, bobin, salyangoz tel, kanca kılavuz, yüzük, hava jetli dokuma tezgâhı kesici makası, mekik kabuğu gibi parçalar üretmektedir.

Tekstil makinelerinde bazı durumlarda iş güvenliği anlamında mevcut makine üzerine güvenlik parçalarının ihtiyacı oluşabilmektedir.

Oluşan ihtiyaca göre üretilmesi istenilen parçanın üretiminde Mitalon firmasından hizmet almanız mümkündür.

Mitalon firması makine yedek parça üretimi ile işyerlerinizde üretimde bulunan makinelerin arızasal sorunları çözmek, iş güvenliği makine güvenlik donanımları ekletme ve makine verimliliğini artırmak amacıyla zaman kaybetmeden en doğru çözümü bulmanız açısından sizlere hizmet vermektedir. Artan orijinal parça maliyetlerine yönelik hızlı ve daha ucuz çözümler sunan Mitalon firması işlerinizin bozulan makine parçalarından dolayı aksamasına engel olmaktadır.

Mitalon firmasının internet sayfası olan https://www.mitalon.com/ adresinden yapılan üretimlerin çeşitliliğiyle ilgili detaylı bilgi almanız mümkündür. İnternet sayfasında bulunan iletişim sekmesinde yer alan elektronik posta adresi info@mitalon.com üzerinden sormak istediğiniz sorular ve görüş, öneri taleplerinizi iletebilirsiniz. Kaliteli ve ucuz hizmet anlayışıyla  yola çıkan Mitalon firmasının hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.