Mitr 3’lü Mor Silindir Mum Setinin Harika Özellikleri

tarafından
79
Mitr 3’lü Mor Silindir Mum Setinin Harika Özellikleri

Mitr 3’lü Mor Silindir Mum, rengi ve dokusuyla kullanıldığı alanın enerjisini yükseltir. Eğlenceli şekilde vakit geçirilebilmesini sağlar.

 • Set halindeki bir üründür, 3 adet silindir mum içerir.
 • Her mumun yanma süresi 10 – 20 saat arasında farklılık gösterebilir.
 • Mum boyutları 6×3 cm şeklindedir.
 • Parafinli materyaller kullanılarak üretilir.
 • Pamuktan yapılan bir fitile sahiptir.
 • İs bırakma ve kötü koku yayma gibi durumlar görülmez.
 • Aroma verici bulundurmaz.
 • Yalnızca yetişkin gözetiminde kullanılmaya uygundur.
 • Doğru koşullarda saklanırsa uzun süre muhafaza edilebilir.
 • Mitr kutusuyla birlikte gönderim yapılmaktadır.
 • Tamamen yerli bir üründür.

Mitr 3’lü Mor Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Mum çeşitleri üretimi herhangi bir beceri gerektirmediğinden dolayı herkes tarafından yapılabilmektedir. Üstelik ev ortamında bile mum yapılabilmesi mümkündür. Bunun için mum tabakasının eritilmesi ve şekillendirilmesi gerekir. Eritme işlemi için benmari tekniğinin kullanılması, şekillendirmek içinse içinden kolayca çıkarılabileceği bir mum kabından yardım alınması gerekmektedir.

Eritilen mumların yapısının korunması için kaynamaması, 80 dereceye ulaştığında ocaktan alınması gerekir. İçine fitil yerleştirilen kaba dökülüp 1 gün beklendikten sonra kalıp halini alacağı için kullanıma başlanabilir. Ancak isteğe göre bir boya kazanına daldırılıp çıkarılması mümkündür. Böylece farklı renklerde üretilebilen silindir mumlar daha estetik bir görünüme sahip olabilir. Mitr 3’lü Mor Silindir Mum da bu işlemin 3 kez yapılması ve mor bir boyanın kullanılmasıyla elde edilmektedir.

Mum Nedir?

İnsanlar karanlıkta görmekte oldukça zorlanır. Bu nedenle daha binlerce yıl öncesinde bile görmeyi kolaylaştırmak için mum üretilmiştir. Mekanizması yavaş eriyen bir maddenin içine fitil koyulmasıyla elde edilen mumlar, sahip oldukları özellikler dolayısıyla farklı alanlarda da kullanılabilir. Özellikle enerji çalışmalarında ve konsantrasyon gerektiren işlerde ilk olarak mumlara başvurulur.

Ayrıca dekor ihtiyacını karşılamak ya da özel günlerde farklı bir ambiyans oluşturmak için mum çeşitlerinden yardım alınabilir.

Mumlar, genellikle soya ve parafin gibi materyaller kullanılarak üretilmektedir. Mitr 3’lü Mor Silindir Mum da parafin içeren ve pamuklu fitile sahip olan bir üründür. Yanışı dengelidir ve ışığı güçlü bir formdadır. Bu bakımdan, geniş alanlarda bile tek başına kullanılabilmesi yeterli olacaktır. Oluşturduğu loş ortam sayesinde kişi üzerinde dinlendirici ve sakinleştirici etkiler de gösterebilmektedir. İs yapmadığından ve koku yaymadığından dolayı istenilen her alanda da kullanılabilmektedir.

Mum Nasıl Kullanılır?

Mitr 3’lü Mor Silindir Mum, istenilen her ortamda ve zaman diliminde kullanılabilme özelliği taşır. Bu bakımdan, oldukça rahat bir kullanım şekline sahiptir. Yakılmadan önce her zaman fitil ölçüsünün kontrol edilmesi ve gerekirse kesilmesi gerekir. Çakmak ve kibritle kolayca tutuşacağından dolayı istenilen zemine bırakıldıktan sonra kullanılmaya başlanabilir.

Halk arasında mum kullanımında yapılan en büyük yanlışlardan biri, mumların mum söndürücü yerine üflenerek söndürülmesidir. Rüzgar etkisiyle sönen mumlar alevlerini kaybetseler bile yanmaya devam edeceklerinden dolayı ürüne zarar verirler. Ayrıca, uzun süre kullanılmak istenen mumları aralıksız yakmak yerine, söndürüp dinlendirdikten sonra yeniden yakmak daha doğrudur.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mum kullanımının olumsuz sonuçlarıyla karşılaşmamak adına ürünlerin yanıcı maddelerden uzak olan yerlere konumlandırmaları gerekir. Ayrıca mum yakılan alanda mutlaka bir yetişkin bulunmalıdır. Çocukların ürünü tek başına kullanmasına veya yanan mumlara temas etmesine izin verilmemelidir. Çoklu şekilde kullanılacaksa her mum arasında 10 cm kadar boşluk bırakılmalıdır.

Mitr’in harika ürünlerinden olan tütsü çeşitleri ve buhurdanlık çeşitleri kategorisini incelemenizi öneririz.