Kayıp AirPod’larınızı nasıl bulabilirsiniz?

tarafından
395
Kayıp AirPod’larınızı nasıl bulabilirsiniz?
 • AirPods’unuzu bulmak için bir Apple aygıtından veya iCloud.com’dan Find My uygulamasını kullanabilirsiniz.
 • Find My uygulaması, AirPod’larınızın mevcut veya bilinen son konumunu ortaya çıkaracaktır.
 • AirPods kulakiçi kulaklıklar şarj edilmişse ve Bluetooth özellikli bir Apple cihazının kapsama alanı içindeyse, kulaklıkların Find My aracılığıyla yararlı bir cıvıltı sesi çıkarmasını da sağlayabilirsiniz.

Apple’ın popüler AirPod’ları, hareket halindeyken podcast’lerin, müziğin ve videoların keyfini çıkarmanın oldukça uygun bir yoludur. Ancak diğer küçük kablosuz cihazlarınız gibi, bunlar da kaybolmaya meyillidir. Neyse ki Apple’ın Find My uygulamasını kullanabilirsiniz . Uygulama, AirPod’larınızı bir harita üzerinde bulabilir ve yardımcı bir cıvıltı yaymalarını sağlayarak kulaklıkları daha kolay bulmanızı sağlar.

AirPods kasasının ve/veya tomurcuklarının hala pil şarjı tutması için biraz şansa ihtiyacınız olacak . Bu durumda, Find My uygulaması sizin arkadaşınızdır. Uygulamaya sahip başka bir Apple aygıtınız yoksa iCloud.com’da Apple Kimliği bilgilerinizi girerek Bul’u kullanabilirsiniz.

 

Find My uygulamasıyla AirPod’larınızı nasıl bulabilirsiniz?

 1. Öncelikle, Apple cihazınızda Ayarlar uygulamasını açarak Bul’un etkinleştirildiğinden emin olun.
 2. Sayfanın üst kısmındaki adınıza tıklayarak Apple Kimliği ayarlarınızı açın.
 3. Apple Kimliği menüsünden “Bul” öğesini seçin.

 • “iPhone’umu Bul” seçeneğinin açık olduğunu kontrol edin veya Bul’u etkinleştirmek için kaydırıcıya yeşile dokunun.

 • Find My uygulamasını açın.
 • Cihazlar altında listelenen AirPod’larınıza dokunun.

Find My uygulaması, AirPod’ların bir Apple aygıtına en son bağlandığı zamanı ve konumu göstererek, şarjları bitmiş olsa bile AirPod’ların yerini bulma konusunda yardımcı olabilir.

 • AirPods’un konumu veya AirPods cihazınıza bağlandığında bilinen son konumu bir haritada görünecektir.

iCloud.com’da Bul’u kullanarak AirPod’larınızı nasıl bulabilirsiniz?

 1. Seçtiğiniz bir web tarayıcısında, Apple Kimliği kimlik bilgilerinizi girerek giriş yapacağınız iCloud.com’a gidin .

Apple Kimliği profilinizin bazı yönlerine iCloud.com’daki bir web tarayıcısından erişebilirsiniz.

 • Seçenek belirirse “iPhone Bul” u tıklayın. Önce başka bir Apple cihazına gönderilen 6 haneli bir numara girmeniz istenebilir; gerekirse bu ek güvenlik adımını tamamlayın ve ardından “iPhone Bul”u tıklayın.
 • Haritamı Bul’un üst kısmında “Tüm Cihazlar”ı göreceksiniz. Bir açılır menüyü çağırmak için tıklayın ve konumlarını veya bilinen son konumlarını görüntülemek için AirPod’larınızı seçin.

Geçmişteki ve şimdiki Apple Kimliğinize bağlı herhangi bir Apple cihazı, siz onları kaldırana kadar “Tüm Cihazlar” altında listelenebilir.

 

AirPod kulakiçi kulaklıkların bir yer tespit cıvıltısı göndermesini sağlama

Kılıftan ayrılmış kulakiçi kulaklıkları bulmak için daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa ve AirPod’lar, Apple aygıtlarınızdan birinin yakınındaysa Bluetooth etkinleştirildiğinde, yardımcı bir cıvıltı sesiyle aramanıza yardımcı olabilirsiniz. Bul uygulamasında “Cihazlar” altında veya iCloud’un web sitesinde “Tüm Cihazlar” altında listelenen AirPod’lara dokunun ve “Ses Çal”ı seçin.

 

Çift ayrılırsa bir AirPod nasıl bulunur

Find My uygulamasındaki ve iCloud web sitesindeki haritalar, her seferinde bir AirPods kulaklığı için konum gösterecektir. Yalnızca bir kulaklığı bulmanız gerekiyorsa, diğerini değil, haritada sahip olduğunuz AirPod’u bulun ve ardından kutunun içine yerleştirin. Haritayı yenileyin, şimdi eksik kulaklıkla ilgili bilgileri paylaşacaktır.

 

AirPods kasası nasıl bulunur

Ne yazık ki Find My uygulaması, AirPod kulakiçi kulaklıklarınızın konumunu izler, kasanın kendisini değil. Sonuç olarak, bu özellik kulaklıklara bağlı olduğundan ve kasanın kendisinde hoparlör bulunmadığından, kasanın kendisi de konum takibi için bir ses çıkaramayacak.

Bununla birlikte, kutunun konumunu kulaklıklar dışında takip etmek için ek bir önlem olarak AirPods kılıfınıza AirTag veya Tile gibi bir izleme cihazı takabilirsiniz .

 

Find My, AirPod’larınızı bulamadığını söylerse bu ne anlama gelir?

AirPod’larınız bulunamayacak kadar uzaktaysa veya tüm pil şarjı bitmişse, Find My uygulamasında iki seçenekten birini görürsünüz: AirPods’un bilinen son konumunu görebileceksiniz veya “Konum bulunamadı” veya “Çevrimdışı” yazan bir mesaj alacaksınız.

Tekrar çevrimiçi olurlarsa, Find My uygulaması aracılığıyla bir bildirim alırsınız.

Find My uygulaması, AirPod’larınız bir bildirimle tekrar çevrimiçi olduğunda sizi uyarır.

Ayrıca Apple’ın Yayınlamış olduğu kılavuza göz atabilirsiniz.