Medya Vadisi’nin Medya Planlama Hizmetleri İncelemesi

tarafından
72
Medya Vadisi’nin Medya Planlama Hizmetleri İncelemesi

Markalar İçin Medya Planlaması

Şirketlerin ve işletme sahiplerinin ihtiyaçları doğrultusunda kitle iletişim araçlarını bütçe ve mecraya göre kullanarak hedef kitlesine ulaşması için medya satın alma en gerekli stratejilerden biridir. Medya Vadisi Reklam Ajansı kurulduğu ilk günden itibaren markaların doğuş sürecinden büyüme sürecine hatta yer aldığı sektördeki pazar payına kadar belirlediği stratejilerle medya satın alma ajansı olarak kendini kanıtlamıştır.

Medya satınalma ajansı denince akla gelmesi gereken 360 derece hizmet veren açık hava ve dijital reklamcılıkta ulusal, yerel ve sektörel bazda bağlantıları referans olan ajanslardır. Medya Vadisi Reklam Ajansı medya satın alma ajansı olarak markaların bütçesini oluşturulan strateji doğrultusunda yönetmeyi hedefler ve markanın hedeflerini, rakiplerini yaptığı analizler doğrultusunda medya stratejisini belirler.

Medya Planlamanın Önemi

Bir markayı hedef kitlesiyle buluşturmak için yapılması gereken medya planlama, kapsamlı bir araştırma ve sistematik bir çalışmayı beraberinde getirir. Hazırlanan çalışma ile birlikte markanın ve ürünün, sosyal medyada, dijital mecrada ya da geleneksel medyada hangi metotlarla ilerleneceği belirlenir. Bu çalışmalar yapılırken medya satın alma ajansı titizlik içinde kitle iletişim araçlarını, kullanılacak outdoor çeşitlerini ve markayı, ürünü öne çıkartan destekleyici unsurları bir arada kullanması gerekir.

Medya Vadisi Reklam Ajansı, sürdürülebilir ve ölçümlenebilir bir medya planlamasıyla sürekli iyileştirme ve optimizasyonlarla özellikle proaktif bir yaklaşımla çalışır. Medya satın alma markalar için olmazsa olmaz bir süreçken rekabet analizi, hedef kitle analizi, reklamın bölgeselliği, reklamın zamanlaması, reklam kampanyasının uzunluğu, uygun mecra seçimi, satın alma işlemi ve sonrasında ölçme ve değerlendirme konusunda uzman olmak medya satın alma ajansı olan Medya Vadisi gibi ajansların en büyük avantajıdır.

Medya satın alma ajanslarıyla çalışmanın avantajları

Medya Vadisi gibi 360 derece hizmet veren ve dijital planlama, medya satın alma süreçlerini yöneten ajanslara çalışmak markaya tamamen minimum bütçeyle en doğru içerikleri efektif bir biçimde kullanarak maksimum derecede hedef kitleyle buluşturarak büyük bir avantaj kazandırır.

Günümüzde dijital reklamcılığın yadsınamaz büyüklükte olması marka televizyon, radyo, dergi, gazete gibi geleneksel mecralara bir alternatif olmaktan çıkarmış ve planlamada bir arada kullanımı amaçlanır. Bununla birlikte ürün yerleştirme, sponsorluk, mail, sms, tele-pazarlama, kitap, blog ve influencer gibi geleneksel olmayan ancak artık markayla tüketiciyi temas halinde tutacak çalıştırmalarda medya satınalma ajansı olanların çalışma alanındadır.

Medya satın alma, kampanyaların başarısını doğrudan etkileyen konumdadır. Analitik bakış açısının yanında, ulusal ve yerel bağlantılar, medya satın alımıyla birlikte kullanılan mecraların birbiriyle uyumu kampanyanın ya da markanın başarısını üstün kılar.

Medya Vadisi medya satın almayı nasıl yapar?

Medya Vadisi Reklam Ajansı, doğru brief alımıyla birlikte kapsamlı bir pazar araştırması yapar. Araştırma sonrasında hedef kitleyi belirler ve kitlenin ilgi alanlarını tespit eder. En önemli detay olan hedef kitlenin karşısına çıkmak için uygun olan zaman belirlenir. Satın alım ilgili mecrada gerçekleştirilir. Vurucu bir mesajla markanın ve ürünün hedef kitleye ulaştırılması amaçlanır.

Ardından markanın hangi mecrada öne çıktığı ölçümlemeler doğrultusunda tespit edilir ve raporlama yapılır. Bursa medya satın alma ajansı olan Medya Vadisi alanında uzman ekibiyle ulusal markaların medya planlamasını, medya satın alma sürecini yöneten 360 derece bir ajanstır.