Ruhunuzu Rahatlatmak İçin Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?

tarafından
100
Ruhunuzu Rahatlatmak İçin Hangi Doğal Taşlar Kullanılır?

Doğal Taş Nedir, Ne İşe Yarar? : Doğal taşlar, normal taş görünümüne sahip ancak bazısı renkli, bazısı mermer desenli bazısı ise düz renklerden oluşmaktadır. Yaşam hayatımızda bu doğal taşları birçok yerde kullanmaktayız. Bazen kolye, yüzük, bileklik gibi aksesuar, mücevherlerde bazen de dekorasyon olarak çeşitli şekilde kullanılır. Bu doğal taşlar, kolay işlenip, kesilip cilalanabilen taşlardır.

Doğal taşlar, taşların gücüne inanan birçok insan tarafından tercih edilir. Sıradan bir taşlar olmadıkları için kullanımı özele ve doğru bir şekilde olmalıdır. İyi bir şekilde ve inanarak kullanıldığında birçok faydasını görürsünüz.

Doğal taşlar, ruhsal iç benliğinizle kolay bir şekilde bağlantı kurmanızı aynı zamanda yaydığı enerji ile bedeninizi ve ruh halinizi iyi yönde etkiler. Şifa etkisi yüksek olan bu taşları meditasyon yaparken veya evinizde bir obje olarak kullanmak istiyorsanız doğal taşlara ve kristallere sahip olmanız gerekmektedir.

Şifa etkisi gösteren bu kristal taşlar evrenin iyileştirici gücü ile kendi gücümüz birleşerek daha çok etkisini gösterir. Doğal taşlar aynı zamanda gaz lambası yapımında, kristal tuzdan yapılmış gece lambalarında, doğal taşlardan yapılmış sabunlarda kullanılır.

Doğal taşların şifa etkisi gösterdiğinden bahsetmiştik. Rahatlatıcı gücü sayesinde ruhumuza iyi gelir ve stresten arındırır. Birçok doğal taş çeşidi mevcuttur. Peki ruhumuzu rahatlatmak için hangi doğal taşlar kullanılır?

Siyah Turmalin

Siyah Turmalin, ruhunuzu rahatlatmak için kullanılan en iyi doğal taştır. Negatif kötü enerjiyi alır götürür ve temizler. Yüksek frekanslı kristal özelliği ile panik atak durumunu, kapalı ve karanlık alan korkunuzu yatıştırmaya yarar. Gündelik yaşantınızda aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Ametist

Ametist taşı, oldukça güçlü ve koruma frekansı oldukça yüksek olan, sakinleştirici gücü epey güçlü olan bir taştır. Korku, sinir, öfke nöbetleri gibi zamanlarda ametist taşı bu duyguları nört hale getirmeye çalışır. Ruhu dinlendirir, enerji ve güç verir. Taşınması da oldukça kolaydır.

Mavi Akik

Mavi akik taşı, bir çakra taşıdır. Bu taş zihninizin en derinliklerine inerek sizinle iletişim haline geçirtmesine yardımcı olur. Stresli olduğunuz bir ortamda bu taşın bir parçasını yanınızda taşıdığında veya kolye, bardak altlığı olarak kullandığınızda sizi rahatlatır, huzura erdirir.

Pembe Kuvars

Pembe kuvars taşı, duygusal ikili ilişkilerde yaşanan gerginlik, stres gibi zamanlarda gösterdiği etki ile şifalı bir taştır. Kötü enerjiyi alır onu yerine sevgi, neşe dolu enerji bırakır. Affetmeyi ve güvenmeyi, öfkeyi, siniri kolay bir şekilde atlatmayı sağlar.

Sodalit

Sodalit taşı, diğer taşlar gibi zihni yatıştırır, sinir nöbetlerini en hafif şekilde geçirmenizi sağlar. Kendinizi ifade etmekte zorluk çekiyorsanız bu taşı yanınızda bulundurarak bu problemi hafifletebilirsiniz.

Kristal Kuvars

Kristal kuvars taşı, bir diğer ruhunuza iyi gelen taşlardan biridir. Zararlı radyasyonlardan, toksik ruh halinizden, stresli anlardan sizi korumaya yardımcı olur. Kolye olarak kullanarak yanınızda bulundurabilirsiniz.