Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mum Hangi Özelliklere Sahiptir?

tarafından
61
Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mum Hangi Özelliklere Sahiptir?

Mavi renginin iç açıcı özelliğinden faydalanmak için Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mum tercih edebilir, iyi bir mum deneyimi yaşayabilirsiniz.

  • Ürün ölçüleri 7×7 cm şeklindedir.
  • Parafin kullanılarak üretilen bir mum çeşididir.
  • İs bırakmayan ve koku yaymayan bir yapıya sahiptir.
  • Pamuk fitilden üretildiği için uzun ömürlüdür.
  • Yanma süresi 10 – 20 saat olarak belirlemiştir.
  • Yerli üründür, imalatı Türkiye’de yapılmaktadır.
  • Çocukların yalnız kullanmasına izin verilmemelidir.
  • Mitr kutusuyla birlikte teslim edilmektedir.

Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mum Nasıl Yapıldı?

Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mumlar, kısa sürede üretilebilen ve uğraş gerektirmeyen bir mum çeşididir. Yapımı için parafinli mum tabakasına, pamuklu fitile, şekillendirme kabına ve boya kazanına ihtiyaç duyulmaktadır. Benmari tekniğiyle eritilen mum tabakası, 80 dereceye ulaşana kadar sürekli karıştırılmalıdır. Bu esnada ocağın kısık ateşte olmasına dikkat edilmelidir.

Mum üretiminde diğer aşamaya geçerken, şekillendirici kabın içine ilk olarak fitil yerleştirilmelidir. 7×7 cm ölçülerindeki bu kaba mum sıvısı eklenmeli ve bir gece boyunca serin alanda soğumaya bırakılmalıdır. Pürüzsüz bir mum oluşturulması için kabı hareket ettirmemeye dikkate edilmelidir. Kalıp halini alan mum, renklendirilmek üzere boya kazanına daldırıldıktan sonra yeniden soğuk bir alanda bekletilmelidir. Yüzeyindeki boya kuruduktan sonra Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mum kullanıma hazır hale gelmektedir.

Mum Nedir?

Aydınlatma araçları olarak tanımlanan mumlar, pek çok materyal kullanılarak yapılabilme özelliğine sahiptir. Bu nedenle oldukça farklı renklerde, şekillerde ve özelliklerde muma ulaşmak mümkündür.

Önemli olan, üretim esnasında yavaş eriyen bir madde kullanmak ve içine fitil yerleştirmektir. 5000 yıldan daha uzun süredir kullanılmaya devam edildiklerinden dolayıysa mumların farklı alanlarda kullanılmaya başlanması şaşırtıcı değildir. İlk olarak cenazelerde ve ibadetlerde kullanılan mumlar, günümüzde çeşitli çalışmalarda ve özel günlerde tercih edilen ilk nesneler halini almıştır.

Parafinden ve pamuklu fitilden üretilen Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mum, diğer mumlara göre oldukça uzun süre kullanılabilen bir mum çeşididir. Koku bırakmadığından dolayı hassas kişiler tarafından bile rahatlıkla tercih edilebilmektedir. İs bırakmaması ve basit bir kullanıma sahip olması sayesinde istenilen her alanda yakılabilmektedir.

Ayrıca, ışığı güçlü olduğu için tek başına yakıldığında bile istenen ambiyansı yaratabilme özelliğine sahiptir. Mavi renginden dolayı meditasyon gibi uygulamalarda da rahatlıkla kullanılabilmektedir.

Mum Nasıl Kullanılır?

Mum kullanımı yalnızca bir çakmak veya kibrit yardımıyla yapılmaktadır. Mitr 7×7 cm Mavi Silindir Mum, tek başına dengede durduğu ve herhangi bir sızdırma yapmadığından dolayı mumluk ihtiyacı duymaz. Fitil ölçüsü ayarlandıktan hemen sonra yakılarak kullanılabilmesi mümkündür. Ancak daha uzun süre kullanılabilmesi için eskiyen fitillerin düzenli olarak kesilmesine dikkat edilmelidir. Işığının korunması ve kullanım ömrünün azalmaması içinse mum söndürücülerle birlikte söndürülmesi daha doğrudur.

Mum Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yaşamın her alanında tercih edilebilse de mum kullanımı yalnızca yetişkin bireylerin gözetiminde yapılmalıdır. Yerleştirildikleri alanın düz ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca mum alevinin sıçraması ihtimaline karşı çevrede yanabilecek ya da patlayabilecek madde bulundurulmaması gerekmektedir. Güvenlik ve sağlık açısından yanan mumların ortamda yalnız kalmamasına da özen gösterilmelidir. Özellikle mumlar yanarken uyumak gibi tehlikeli uygulamalardan uzak durulması oldukça önemlidir.

Mitr’in çok satılan ürünlerinden olan tütsüler ve doğal taşlar kategorisini incelemeyi unutmayın.