Personel Güvenlik Sistemleri

tarafından
113
Personel Güvenlik Sistemleri

Güvenlik sistemleri teknolojinin baş döndürücü hızıyla sürekli gelişmektedir. Günümüzde kamu kurumları ve özel sektör şirketleri için güvenlik daha da önemli hale gelmiştir. Zira istenmeyen kişiler tarafından yapılabilecek yetkisiz girişler önemli riskler barındırabilir.

Bu amaçla değişik güvenlik yöntemleri geliştirilmiştir. Turnike sistemleri riskli cihazların binaya girişini engellese de, bazı bölgelere mutlaka yetkili kişilerin girmesi gerekir. Bu açıdan farklı yöntemler geliştirilmiştir.

Bunlardan biri yüz tanıma güvenlik sistemidir. Uzun mesafeden algılama kabiliyeti olan bu aletlerle daha önce kaydedilmiş insan yüzü hemen hafıza tarafından ayırt edilebilecek, tanınmayan kişiler hakkında da uyarı alarmı verebilecektir.

Personel takip sistemi için yüz tanıma dışında başka teknik cihazlar da üretilmiştir. Bunlar; parmak izi terminalleri, barkodlu proximity terminali, kart basma saatleridir. Personel devam kontrol yazılımı da çok işlevsel şekilde giriş çıkışları günü gününe kayıt eder.

Turnike sistemi ise emniyetli ve sıralı geçişler için gayet pratik bir sistemdir.Perkotek firması personel takip sistemlerine yönelik ürünlere yönelik faaliyet göstermektedir. Firmanın sitesine perkotek.com linkinden ulaşılabilir.