Samsung’un Patronunun Durumu Kritik

tarafından
214
Samsung’un Patronunun Durumu Kritik

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, geçtiğimiz günlerde aldığı üzücü bir haber ile şok oldu.

Samsung’u teknoloji piyasasında zirveye taşıyan ve şirketin Yönetim Kurulu Başkanı koltuğunda yer alan Lee Hun-hee, pazar sabahı kalp krizi geçirdi. Şirket temsilcisi konu ile ilgili yapmış olduğu basın açıklamasında, yoğun bakıma alınan Lee’nin durumunun stabil olduğunu belirtti ve 70 yaşındaki Lee’nin durumu ile ilgili daha fazla detayın ifade edilmeyeceğinin altını çizdi.

 

Lee Hun hee daha öncede tedavi görmüştü

Lee, geçtiğimiz dönemler içerisinde akciğer iltihabı ve akciğer kanseri rahatsızlıklarına yakalanması ile birlikte oldukça ciddi bir tedavi süreci yaşamıştı. İlerleyen dönemler içerisinde Lee’nin başına herhangi bir olumsuz durum gelmesi  karşısında, oğlu ve aynı zamanda şirketin Başkan yardımcısı olan Lee Jae’nin boşalan koltuğa oturması bekleniyor.

Lee, Güney Kore’nin şımarık çocuğu olan Samsung’un piyasadaki duruşunu güçlendirerek, dünyanın en çok kar eden teknoloji şirketlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Şirketin özellikle çamaşır maklineleri, düz ekran televizyonlar ve akıllı telefonlar piyasasında lider konumda olduğu hatırlatalım.