Flappy Bird Yeniden Geliyor

tarafından
117
Flappy Bird Yeniden Geliyor

İki gün gibi kısa bir süre içerisinde Google Play Store’un en popüler oyunları listesi girmeyi başaran Flappy Bird, oyun tutkunlarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Fakat, küçük bir farkla…

Geçtiğimiz dönemlerde oyun dünyasının manşetlerinde yer alan Flappy Bird efsanesi, şimdilerde tekrardan uygulama marketinde yerini almaya hazırlanıyor. Şubat ayları içerisinde piyasa çıkan ve oyun dünyasında fırtına gibi esen oyun, yaklaşık 48 saat içerisinde geliştiricisi tarafından iOS App Store ve Google Play Store üzerinden kaldırılmış ve kısa bir süre içerisinde popülerlik kazanmıştı.

flappy-bird-android-oyunu

Şubay ayından bu yana oyunun birçok benzer versiyonları ile karşılaştık aynı zamanda ilerleyen dönemlerde oyunun tekrar piyasaya çıkacağı ile ilgili söylentiler dolaşmaya başladığı şu günlerde, Flappy Bird oyunun yapımcısı olan Dong Nguyen, geleceği merakla beklenen oyun ile ilgili verilen kararları yapmış olduğu açıklamalarda ifade etti. Nguyen tarafından yapılan açıklamalarda, oyunun kullanıcılar üzerinde bağımlılık etkisi oluşturduğu ve bu nedenle piyasadan kaldırdığına dikkat çekti ve Ağustos ayı içerisinde tekrardan oyun dünyasına katılacağını belirtti.CNBC’den Kelly Evan’ın Nguyen ile yapmış olduğu görüşme ile oyunun multiplayer içeriği ile beraber gelmesi de bir ihtimal.